2.5.17

Český rozhlas: Na Prachaticku chybí dětský psychiatr. Školáků, kteří ho potřebují, ale přibývá

Sociální pracovníky městského úřadu v Prachaticích znepokojuje nárůst nezletilých dětí s psychiatrickými onemocněními. Poruchy většinou rozpoznají učitelé na základních školách. Děti nutně potřebují k léčbě psychiatra, ale ten v Prachaticích i v celém regionu chybí.Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Sociální pracovníky městského úřadu v Prachaticích znepokojuje nárůst nezletilých dětí s psychiatrickými onemocněními.

Pytlici odhadují, že nárůst tohoto typu onemocnění nebude problém jen prachaticka. Vypadá to, že bychm měli začít být znepokojeni tak nějak všichni. Čím to je?
A jak to mají rodiče postižených dětí? A jejich učitelé? Je obecně dost psychiatrů?
Není už čas mít ve škole vedle školního psychologa i školního psychiatra?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Před 14 dny jsem obvolala3 psychiatry - odmítli mi vzít dítě ze školy, prý toho mají moc. Tudíž škola čeká,až ono dítě zase přinese do školy mačetu a fakt někoho křápne po hlavě. To se potom třeba doktoři i poperou o konzultace. A všichni se budou ptát:co dělala škola?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nedostatek psychiatrů zaznamenali pytlici už před lety, když byli zaměstnavatelem vyzváni, aby nějakého navštívili. Nakonec skončili u klinického psychologa, tam bylo volněji.
Pro zaměstnance se otevírá schůdné řešení, když to zaměstnavatel vezme přes závodního lékaře, a požádá jej o mimořádné vyšetření pedagogického pracovníka stran jeho psychické způsobilosti vykonávat profesi učitele. Pro jistotu se to může navléknout na sexzální obtěžování žákyň. Otázkou ovšem zůstává, jestli by neměl zanedbat i svoji oznamovací povinnost směrem k orgánům činným v trestním řízení. Aby z toho nakonec nebyl jen prachsprostý bossing prošpikovaný pomluvou.

Okomentovat