2.5.17

Český rozhlas: Ministerstvo zkomplikovalo vznik waldorfské školy v Ratibořských Horách, myslí si rodiče

Celých pět měsíců trvalo, než ministerstvo školství vyřídilo žádost o vznik nové waldorfské školy v Ratibořských Horách na Táborsku. Úřad nakonec soukromé škole akreditaci udělil. Zahájení výuky 1. září ale není jisté. Začala hra o čas.Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

3 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Otevírat Waldorfské školy v 21.soletí nepovažuji za moc rozumné. Tuší vůbec rodiče dětí, které by tam měly chodit, jaká je funkce a poslání těchto škol a jaké se tam používají formy a metody výuky? Byli rodiče seznámeni s podstatou učení Rudolfa Steinera, které se nazývá antroposofie a na němž je waldorfské školství založeno?

"Antroposofie (někdy též anthroposofie či antropozofie) je esoterická nauka odvozená od teosofie nabízející mystický vhled do podstaty člověka, přírody a nadsmyslově duchovních světů." https://cs.wikipedia.org/wiki/Antroposofie.

Je možné, že existují rodiče tímto způsobem orientovaní a chtějí takto vzdělávat i své děti, ale je také možné, že je dost rodičů, jimž se líbí myšlenky o svobodném a inovativním vzdělávání, ale o podstatě a zaměření těchto škol nevědí skoro nic. Takoví rodiče by si měli o waldorfském školsví něco přečíst a zvážit, chtějí -li právě toto vzdělávání pro své děti, nebo ne.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jsou rodiče, kteří slyší právě a jen na vzdělávání svých dětí v laboratorních skutečně zdravých a doopravdy lesních scio školách waldorfského typu s montessori prvky jensky přívětivou podle daltonského plánu kooperativně otevřenou.
Pytlici ovšem vůbec nechápou, proč se najednou tak vehemnetně ministerstvo brání nástupu takzvaných alternativních škol, když nezanedbatelně dlouhou dobu příhlíží, jak je veřejné školství tupeno a osočováno ze zastaralých výchovných a vzdělávacích postupů a metod. A není dávno doba, kdy se státní správa tetelila štěstím, když to kdokoli při svém vstupu na vzdělávací trh těm zabetonovaným státním školám nandal řádně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici, plni vládní demise, zapomněli na konci první věty předchozího komentáře, že ji začali v množném čísle, a tak ji v standardně náhlém pominutí mysli dokončili v čísle jednotném.

Okomentovat