18.5.17

Českotřebovský deník: Základní škola praktická má problémy se snižujícím počtem žáků. Výuka ve škole však bude pokračovat

Nová legislativa, která zavádí prakticky všechny prvňáčky bez velkého ohledu na jejich zdravotní stav a duševní rozvoj do tříd základních škol se podepisuje jak na úrovni vzdělávání v některých základkách, tak na počtech žáků základních škol praktických.

ZŠ praktická Česká Třebová sídlí v Borku na náměstí 17. listopadu ve vlastní budově a zřizována Pardubickým krajem. V tomto školním roce školu navštěvuje již pouze 22 žáků, dříve jich bylo 50-70. Vzdělávací programy speciálně upravené pro ZŠ praktické byly zrušeny a tak musí vedení školy stanovit pro každého žáka této školy jeho vlastní individuální vzdělávací plán. Bez takového plánu se zde žáci nemohou vzdělávat. Doporučení k návštěvě tohoto typu školy musí dát Pedagogická poradna. Protože přísun šesti nebo sedmiletých dětí není, bude i nadále počet žáků klesat a po ekonomické stránce nebude nadále možné školu provozovat. Ředitelka školy Mgr. Iva Fikejsová tuto skutečnost oznámila svému zřizovateli. Důsledkem by mělo být to, že bude tato škola v České Třebové zrušena. Pardubický kraj - odbor školství i vedení města Česká Třebová to nechce dopustit a tak jednají o vyřešení situace. Výuka na ZŠ praktické bude nadále pokračovat s tím, že škola bude dislokovaným pracoviště obdobné školy v Ústí nad Orlicí, kde je větší počet žáků, jde o školu internátního typu. Budova bude nadále spravována Pardubickým krajem, škola se bude nadále podílet na dnes již povinné přípravě předškoláků tak, aby nemuseli z Borku dojíždět do mateřských škol ve městě.


Celý článek v Českotřebovském deníku


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

škola se bude nadále podílet na dnes již povinné přípravě předškoláků

Metamorfóza praktické školy na praktickou školku.
Když to budou dělat chytře, mohou si vychovat nemálo budoucích žáků.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Tomu nevěřím. Paní ministryně, paní Laurenčíková, Eduin, Kartous a další velice fundovaní lidé říkali, že k něčemu podobnému určitě nedojde. A já pevně věřím, že nelhali.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Ano, všichni kromě výše uvedených v příspěvku paní Karvaiové, věděli, že toto přijde.

A teď to přišlo. Možná nelhali, možná jenom jejich inteligence nebyla na takové výši, aby to dokázali předem odhadnout.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jen žádné katastrofické scénáře, prosím.
Pytlici pak celé noce civí do stropu, a ráno mají sklony k celodenní zádumčivosti.

Ygrain řekl(a)...

Jeje, že by se nám naplňovaly "poplašné" předinkluzivní zprávy? No ne, koho by to bývalo napadlo...

Okomentovat