22.5.17

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství: Dotazníkové šetření k inkluzi

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, Nadace Open Society Fund Praha a Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání se rozhodly připravit dotazníkové šetření, které má zmapovat dosavadní zavádění změn v oblasti společného vzdělávání (inkluze).


Jeden ze čtenářů nám zaslal došlý e-mail od ČMOS PŠ:

Od: ČMOS pracovníků školství <cmos.skolstvi@cmkos.cz>
Předmět: Dotazníkové šetření k inkluzi
Komu: 
ČMOS pracovníků školství
Vážená kolegyně, vážený kolego,
rádi bychom vás upozornili, že Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, Nadace Open Society Fund Praha a Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání se rozhodly připravit dotazníkové šetření, které má zmapovat dosavadní zavádění změn v oblasti společného vzdělávání (inkluze). Jedná se o spolupráci se školskými poradenskými zařízeními, aplikaci doporučení podpůrných opatření ve školách, financování jednotlivých podpůrných opatření a další. Výzkum ovšem nebude pohledem několika jedinců, ale bude se jednat o skutečně kvalitní šetření, kter&eacu te; by mělo zajistit reprezentativní sběr dat.

Vážení kolegové,
pokud ještě dnes k šetření neobdržíte následný e-mail s podrobnými informacemi, nebyla vaše škola zařazena do reprezentativního výběru škol.
Pokud škola vybrána byla a obdržíte další informace v e-mailu, informujte prosím neprodleně ředitele nebo vedení školy. Budeme velmi rádi, pokud se dotazníkového šetření zúčastníte. Jedině tak lze získat objektivní náhled na problematiku společného vzdělávání. Uvedené odkazy (linky) jsou myšleny takto: první pro vedení školy a další pro pedagogické pracovníky. K dispozici je 8 jedinečných odkazů, maximálně tedy můžete oslovit 8 kolegů. Upozorňujeme, že všechny získané údaje jsou sbírány anonymně.
S případnými dotazy se můžete obrátit:
Mgr. František Dobšíkdobsik.frantisek@cmkos.cz
Mgr. Petr Pečenka: pecenka.petr@cmkos.cz

Děkujeme za spolupráci.

S pozdravem
Mgr. František Dobšík
předseda ČMOS PŠ

Poté jsme se dotázali Petra Pečenky na několik otázek:
  • Jakým způsobem jsou oslovované školy vybírány?
  • Proč je omezen počet učitelů?
  • Kdo bude výsledky zpracovávat?
Petr Pečenka nás odkázal na následující vysvětlující text na webu ČMOS PŠ:

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství, Nadace Open Society Fund Praha a Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání se rozhodly připravit dotazníkové šetření, které má zmapovat dosavadní zavádění změn v oblasti společného vzdělávání (inkluze).

Z tohoto důvodu Českomoravský odborový svaz pracovníků školství souhlasil se spoluprací s organizacemi OSF a ČOSIV. Jsme si vědomi, že mnoho z našich kolegů tyto organizace označuje za strůjce totální inkluze, k níž mají odmítavý postoj. Přesto, či snad právě proto bychom rádi společným postupem získali opravdu objektivní data. O výsledcích šetření by tedy nemělo být pochybováno jako o tom, co si „inkluzisté“ nebo „ti odboráři“ pro sebe vyzkoumali.

Výběr vzorku škol má odpovídat reprezentativnímu vzorku respondentů. Na zpracování se podílí agentura Nielsen Admosphere, a. s., jež pro každou školu vytvořila jedinečný link s identifikačním znakem z důvodu zajištění odpovídajícího počtu respondentů pro výběrové skupiny škol, sídel, v nichž se školy nachází apod. Údaje šetření však budou při zpracování a pro následnou prezentaci výsledků výzkumu anonymizovány.

Zdroj: ŠkolskéOdbory.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat