16.4.17

Změny financování regionálního školství

Prezentace Petra Bannerta, ředitele Odboru středního a vyššího odborného vzdělávání a institucionální výchovy MŠMT, z celostátní konference Asociace ředitelů gymnázií České republiky, která se konala ve dnech 29.–31. března 2017 v Karlových Varech.

5 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Když vidím těch možností dělení (někdy dokonce i na tři skupiny), tak mi začíná být ředitelů škol líto. Promyslet to tak, aby to bylo realizovatelné personálně, prostorově a rozvrhově nebude jednoduché. Navíc se zvýší i tlak od kantorů zespodu (u sousedů to tak dělí, proč to není u nás?). Tak trošku mám obavy, aby to personálně a prostorově zvládly blázince.

A vcelku mne zajímá, kam se nám vytratil rovný přístup ke vzdělávání. Na školách, kde to prostorově realizovatelné bude se bude např. angličtina učit i ve skupinkách po deseti, na školách kde to prostorově realizovatelné nebude se bude dál hudlat ve dvaceti. To opravdu nahoře nikoho nenapadlo tuto situaci řešit dvěma kantory ve třídě?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A čeština se bude hudlat ve 30?

Eva Adamová řekl(a)...

Já to pochopila tak, že v té tabulce v prezentaci nejsou uvedeny všechny předměty. Ani hudlat fyziku ve 30 se všemi pokusy, které by se měly provádět, není žádná sranda, a tak tajně doufám v možnost dělení alespoň jedné hodiny, leč netuším, zda nedoufám marně.

Fanda Moudry řekl(a)...

Možná jsem to přehlédl, ale je to zásadní otázka. Kde vezme budoucí ministr školství ty potřebné miliardy? Spíš mám představu, že po volbách bude všechno jinak. Může vzniknout úplně jiná koalice, která nebude tomuto nakloněna. Vše se bude odvíjet od stavu ekonomiky a dalších vlivů.

Eva Adamová řekl(a)...

Taky mám pocit, že v současném stavu na tuto švancparádu nemáme finančně (jestliže zaplatíme toto, nezbude na avizované navýšení platů pedagogů), personálně (nebude dostatek matikářů, jazykářů a mám obavy, že ani učitelů 1. stupně) a ani prostorově (ředitelé škol v Praze a okolí jsou rádi, když narvou do tříd na výjimku 34 žáků, aby pobrali všechny spádové žáky a když horkotěžko zorganizují výuku už při současném dělení).
A už abychom si začali hledat ICT technika na správu sítě, rozumím-li informaci v části prezentace věnované nepedagogickým pracovníkům dobře?

Okomentovat