6.4.17

Virtuální hospitace: Jak se učí jinde?

PhDr. Kamila Balharová ze ZŠ Táborská v Praze nabízí virtuální hodinu českého jazyka s žáky 3. ročníku se specifickými poruchami učení. Cílem hodiny je procvičovat čtení s porozuměním s důrazem na rozvoj sluchového rozlišování.5 komentářů:

krtek řekl(a)...

Ale no tak. Kde je individuální přístup, vliv dítěte na rozhodování, co se bude učit? Vždyť je to frontální výuka - tohle by u alternativců neprošlo!
P.S.: Proč vidíme jen deset dětí? Speciální třída?
Ale jinak dobrý nápad, virtuální hospitace. To jsme dělali na vysoké škole před dvaceti lety v rámci pedagogiky.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"PhDr. Kamila Balharová ze ZŠ Táborská v Praze nabízí virtuální hodinu českého jazyka s žáky 3. ročníku se specifickými poruchami učení. "

Kolik byste jich chtěl ve třídě?

krtek řekl(a)...

Právě informace, že nejde o "normální hodinu normálního učitele" u toho videa chybí.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Aha, tak to nevím. Já to vidím v titulku napsaný. Vidím ty SPU a tak logicky předpokládám, že je to prostě menší třída. Znám školy, kde to tak mají.

Jinak nejpodezřelejší na tom je "PhDr." ve třetí třídě.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Když já se moc nevyznám v těhle věcech. Jakého typu a míry jsou ty specifické poruchy učení? Mně ty děti přišly vcelku normální. Vzhledem k tomu, že tam byl cizí element, a ještě s kamerou...
Spíš tedy jsem postrádal pár asistentů. Ale tady asi nešlo primárně o inkluzivní skupinu. Všichni si jsou asi tak přibližně rovni. Viděl jsem to spíš na obdobu dřívější speciální péče v homogenním kolektívu.

Fungovala ti ta strategie, že jsi posouval o řádek?

To mne dostalo. Poslední dobou je nějak přestrategizováno na všech úrovních. Že se vesměs jedná o taktiku, se už zapomnělo, pokud se to kdy vědělo. Slovům se dává jiný význam. Asi jako u těch kompetencí. Ostatně, jakých kompetencí tu děti nabývaly?

A po skončení videa mi tam mimo jiné naskočilo Aikido: "Vertical Limit". Taky dobrý.

Okomentovat