7.4.17

Tomáš Feřtek: Další promarněná šance školství?

Učitelé mají konečně dostat kariérní řád. Nebude ale takový, jaký by školství potřebovalo. Místo atestací jen formální zkouška, místo otevřených dveří jen zakonzervovaný současný stav. Tak to zkusme znovu!


Celý článek na iHNed.cz


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jinak nám hrozí jednak nedostatek učitelů..., jednak zapouzdření těch, kteří v jedné škole a na jednom místě setrvali příliš dlouho a vnějšího světa se spíš bojí, než aby ho chtěli vpouštět do školy.

Další promarněná šance poněkud zmateného konzultanta vystoupit z té svojí bubliny poklonkování svým chlebodárcům a opustit poněkud úsměvné kostrukce stvořené právě a jen jako záminka k mediálním aktivitám jasnořivých vytyčovačů zaručeně fungujících postupů pro pozvednutí vzdělanosti celé populace a její zkonkurenceschopnění pro některé z příštích století.
Dnes běžný učitel ze strachu z reálného světa školní budovu už ani na noc neopuští, totiž.

Eva Adamová řekl(a)...

Mne nejvíc nadchl ten žvást o vyhořelých učitelích, kteří by měli být snadněji nahraditelní mladými "odborníky z praxe", kteří touží si jít na pět či deset let zaučit.

Zdalipak Feřtek tuší, že nebýt oněch zralých na vyhoření 50+, bylo by naše školství v pyheli? Vždyť mladí kantoři chlapi ve školách skoro nejsou, a když jsou, berou to jako vedlejšák k dalšímu zaměstnání, protože by jinak neutáhli hypotéku. A učitelky mezi 30 a 40 jsou buď na mateřské nebo mají malé děti a jsou dost ve vleku. Školy drží nad vodou starší generace kantorů, která už má toto vše za sebou a jak to tak vypadá, tak celu řadu let ve školství ještě před sebou, bo tento kariérní blaf mladé "nevyhořelé palivo" do škol nenaláká.

Fanda Moudry řekl(a)...

"jednak zapouzdření těch, kteří v jedné škole a na jednom místě setrvali příliš dlouho"

Zastřelit? Poslat na pracák? Tak nám poradíte co s těmi šedesátníky a výše budete dělat?

Eva Adamová řekl(a)...

Ještě budou rádi, že je mají, zvláště u některých aprobací.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Feřtek Jasnovidný nám oznámil, že učitelství není profese na celý život. Zato expertství ano.

Okomentovat