29.4.17

Radiožurnál: Život rodin s autistickými dětmi je obtížný, podmínky se nelepší, připomíná šéf nadace Naděje pro děti úplňku

Věřím v to, že když je myšlenka dobrá, tak se bude také šířit. To jsou slova novináře Petra Třešňáka, který v roce 2014 v článku Děti úplňku popsal na základě vlastní zkušenosti situaci rodin s dětmi s diagnózou autismu. Podobným tématem se věnuje i stejnojmenný snímek, který 2. května vysílá Česká televize.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu11 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je to tak bolestné téma, že i pytlikům docházejí ty jejich humory.
Možná by postiženým rodinám pomohla i nějaká finanční výpomoc...
Nu což, za dorých sto milionů budou mít davy vděčných voličů dobrou příležitost vylít si hlavu o prodlouženém víkendu na brněnském okruhu. Všechno je vždycky jen otázka priorit.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ono je to nejen o penezich, ale i o systemovosti. A o odbornosti.

Nicka Pytlik řekl(a)...

To bezesporu, paní Karvaiová.
Proto tam také pytlici napsali to i. Tedy 'i finanční podpora'.
Tolik utrpení je vůkol, a nemalé peníze ze vyhazují na nepodstatné hloupostě. Lépe, cpou se odborníkům na vzdělání, konzultantům, auditorům a dalším lehkoživkům pro ukojení jejich laskomin.

Unknown řekl(a)...

Nebuďme pesimisty, vše vyřeší inkluze po českém způsobu. Největší negativní zásah v historii našeho základního školství se projeví již záhy. Škoda jen, že to není ku prospěchu postižených dětí.

Unknown řekl(a)...

Inkluze chápaná jako pobyt u početném třídním kolektivu zcela jistě není ku prospěchů dětí s autismem a podobnými rysy.

Unknown řekl(a)...

O tom nemá cenu vůbec pochybovat. Stále je tak ve hře i možnost zachování praktických škol. Pedagogové, asistenti, pomůcky, budovy stále ještě existují v nezměněné podobě. Důležité však je, aby byli sociální experimentátoři zastaveni co nejdříve. Myslím tím ve volbách. Socialisté totiž provádějí ve školství jednu botu za druhou a již to nelze dále tolerovat.

Unknown řekl(a)...

Film který bude vysílat Česká televize bude zřejmě o dětech s těžkými formami autismu, tak jak je popisuje Leo Kanner nebo u nás paní primářka Růžena Nesnídalová v knize Extrémní osamělost. Tyto děti potřebují velice speciální pedagogickou péči, kterou by měly umět poskytovat speciální školy a v nich speciálně vyškolení pedagogové. Kromě toho potřebují i zvýšenou sociální péči, protože často není v silách rodiny o ně trvale pečovat.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já si myslím, že právě autisti se "zasloužili" o revizi vyhlášky 27. Mám z dobrého zdroje, že se něco (???) bude měnit.Je otázkou,co.

Nicka Pytlik řekl(a)...

se něco (???) bude měnit

Pytlici se úplně zděsili při představě, že by v tomto případě mělo dojít k naplnění zákonitosti, že pokud dochází k nějaké změně, je to vždy změna k horšímu.

Unknown řekl(a)...

Že by se autisté a žáci,kteří se za ně považují, přestali inkludovat? To by byla změna k lepšímu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nechci tahat za slovíčka, paní CatCatherine, ale to by v širším systémovém pojetí nebyla změna, ale návrat k původnímu stavu.

Okomentovat