10.4.17

Provzdelavani.NUV.cz: další pokus o školský web

Národní ústav pro vzdělávání spustil nový blog Pro vzdělávání s články o vývoji školství a vzdělávání nejen v zahraničí, který navazuje na měsíčník Zpravodaj Odborné vzdělávání v zahraničí, který v NÚV (a v předchozím VÚOŠ či NÚOV) vycházel nepřetržitě od roku 1990.

Na adrese provzdelavani.nuv.cz si můžete přečíst o rozvoji kurikula a nových koncepcích ve vzdělávání, o kvalifikacích a uplatnění absolventů a také o výsledcích nejnovějších výzkumů a analýz. Blog přináší jako dosud měsíčník Zpravodaj Odborné vzdělávání v zahraničí překlady aktuálních zahraničních zdrojů i autorské články odborníků či spolupracovníků NÚV.

Bohužel v blogu je zatím jen 22 článků, přestože by asi převzetí celého nebo alespoň části archivu Zpravodaje Odborné vzdělávání v zahraničí mnoho práce nedalo. Z technického hlediska zde chybí především RSS blogu, výhrady mám k přístupnosti (například kontrast písma je nedostatečný) a u webu za veřejné prostředky tu chybí informace o otevřené licenci. Pochválit musím responzivní design a tedy i dobrou čitelnost na mobilním telefonu.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

No a zdroj financování tohoto počinu?

Okomentovat