3.4.17

PR MŠMT: Z deníku vesnického učitele

Kateřina Valachová na apríla letošního roku stránku na sociální síti Facebook uvedla slovy: "Jménem svým, ale i jménem celého Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, bych vás ráda informovala o skutečné povaze tohoto projektu. Uvědomujeme si, že platové podmínky ve školství nejsou ani zdaleka ideální, a než se tento stav změní, bude to trvat mnoho let, ale přesto potřebujeme nalákat do školství nové tváře.

Proto jsme zafinancovali tuto stránku, která má všem dokázat, že ve školství možná není dost finančních prostředků, ale rozhodně je v něm zábava. Sbíráme reálné zážitky učitelů z různých koutů republiky a zde vám je pouze zprostředkováváme."Stránka byla založena 4. ledna 2017 a má aktuálně téměř 3000 uživatelů. Zajímavá je původní informace o stránce, která je v určitém nesouladu s výroky paní ministryně: "Autentické zážitky jednoho učitele z prostředí nejmenované menší základní školy někde v České republice. Původně tento rádoby deník vznikl jen pro autorovy přátele, ale i díky zveřejnění v newsletteru Pedagogické fakulty bylo rozhodnuto o vzniku této fanstránky. Zážitky starší i nové budou zveřejňovány vždy v pondělí, středu a pátek."Poznamky dědinskeho kantora ale těžko PR MŠMT překoná...

7 komentářů:

krtek řekl(a)...

Ten slovník: "zafinancovali jsme". Prostě se na silvestra picli a někomu to přišlo jako dobrej fór a navíc si za něj nechal zaplatit.

mirek vaněk řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
mirek vaněk řekl(a)...

Chybně jsem pochopil. Poznamky dednskeho kantora byly realita. Tohle bude virtuálno po vzoru MŠMT.
Dobrý nápad by byl, kdyby dali možnost kantorům napsat zážitky ze své praxe. To by se asi divili.

Nicka Pytlik řekl(a)...

kdyby dali možnost kantorům napsat zážitky ze své praxe

Takovou možnost má vesměs každý. Třeba tady.

mirek vaněk řekl(a)...

Zde je řada zážitků nepublikovatelná.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zde je řada zážitků nepublikovatelná.

Zveřejnit se dá cokoli. Jen ty následky, ty následky...
Ostatně, nemusí se uvádět konkrétní jména. S dovětkem, že jakákoli náhodnost je čistě podobná.
Nebo naopak?
Pro inspiraci či poučení postačí přiměřeně zdatnému čtenáři i anonymizovaný popis zážitku. Tak jen chutě do toho. Příležitostí se tu najde jistě dost.

Jan Barták řekl(a)...

A nepřijde vám trochu zvláštní, že jsem to na stránku dal 1. dubna? Šlo prostě o můj pokus o aprílový humor, snad jsem tím jen pár lidí napálil, ale doufám, že nenaštval či něco horšího. Přesně, jak tady v diskuzi říkáte, jde o zážitky jednoho konkrétního učitele (mě), kde všechna jména jsou změněná (včetně mého), kde některé repliky dávám do pusy jiným lidem, ale stále ve výsledku jsou to moje autentické zážitky a historky.
Jen mi prostě přišlo vtipné pomyšlení, že by něco takového byla propagace MŠMT. V tom případě by určitě ale všechno muselo být uvedeno už na úvod. Zkuste číst obsah té stránky bez zaujetí, třeba vás pobaví, třeba ne, ale rozhodně bych nebyl rád, aby došlo k nějaké mýlce.
S pozdravem, Jan Barták.
(P.S.: Případně rád cokoliv zodpovím na mailu vesnickyucitel@gmail.com.)

Okomentovat