6.4.17

MŠMT: Odborníci na školství podpořili přijetí kariérního řádu učitelů

Zástupci odborných školských asociací a odborů podpořili přijetí kariérního řádu učitelů. Poslanci budou o kariérním řádu rozhodovat v posledním čtení 7. dubna.

Členové Platformy Comenius ocenili, že kariérní řád byl od začátku připravován v úzké spolupráci se zástupci škol a jejich připomínky a podněty byly zapracovány do výsledné podoby profesního rozvoje učitelů. Zásadní podle nich bude další spolupráce při zavedení novely o kariérním řádu do praxe. Na podporu učitelů a bezproblémový náběh kariérního řádu proto bude zaměřen nový projekt Národního institutu dalšího vzdělávání.

„Změny, které budou, musí znamenat snížení byrokracie,“ upozornila také ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v souvislosti se zavedením kariérního řádu. Pokud prý učitelům a ředitelům přibyde v souvislosti s administrativou kariérního řádu jeden „papír“, musí se o nejméně o dva dokumenty zjednodušit administrativa jinde.

Na programu jednání bylo dále vyjasnění kritérií ve standardu učitele a také informace k povinnému předškolnímu vzdělávání.

4 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

Kteří odborníci na školství?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici znají v podstatě tři.
Sám Odborník na vzdělání, pak Konzultant, a v neposlední řadě i Auditor.
Ale vlastni personifikace už pytlikům poněkud splývá. Ono taky jak kdy...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Poslední čtení? – A četli to vůbec? Lze očekávat vítězství koalice nad zdravým rozumem.

m vanek řekl(a)...

Zajímalo by mě, které odborné asociace to podpořily! Protože ty nemají o situaci na školách ánung.

Okomentovat