12.4.17

MŠMT: Ministryně Valachová debatovala s žáky a učiteli o šikaně

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v úterý společně se školským ombudsmanem Ladislavem Hrzalem diskutovala s žáky i učiteli v Národním pedagogickém muzeu a knihovně J. A. Komenského v Praze. Tématem byla šikana ve školách. Přítomna byla i Kateřina Vernerová, dcera zesnulé učitelky z Třebešína a odborník na šikanu Michal Kolář.


Téměř třicítka účastníků diskutovala téma šikany, hlavně její prevence a možné způsoby jejího řešení. Diskuse se zúčastnili žáci druhého stupně základních škol i středních škol pozvaných prostřednictvím Národního parlamentu dětí a mládeže, a také učitelé, z nichž někteří jsou držitelé ocenění pro nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

"Víme, že šikana existuje, proto o ní musíme mluvit a o tom je také tato dnešní beseda,“ řekla ministryně Kateřina Valachová a dodala: „Naším společným cílem musí být přátelské a bezpečné klima na školách.“​

Ministryně školství Valachová seznámila mimo jiné přítomné žáky i učitele s řadou opatření, které lze při výskytu šikany využít včetně nedávno podpořeného nového nástroje k odhalování šikany ve školách s názvem „Nenech to být“. Ten začal koncem března fungovat na principu schránek důvěry, ale v elektronickém prostředí prostřednictvím webu nebo mobilních aplikací. Projekt získal záštitu MŠMT a na jeho propagaci se podílí známý youtuber NejFake.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Setrvejme v naději, že až se ta šikana trošku pořeší, dojde i na bossing a mobbing.
Bílé vrány a černé ovce padagogických sborů jsou možná také lidé.

Okomentovat