23.4.17

Marek Přibil: Propadák političky Valachové, matky české inkluze

Tak jako byla zelená exministryně školství Dana Kuchtová v kuloárech nazývána „protiatomovou matkou“, nelze Kateřině Valachové z ČSSD upřít přízvisko „matka inkluze“. Substantivum inkluze je studené, technicistní. Týká se přitom přímo dětí jakožto lidských bytostí, ale nic si nezadá s pojmy jako asimilace; jako kdyby vycházelo z Orwellova newspeaku. Ale inkluzivní utopii se naštěstí v terénu tuzemského školství nepříliš daří. Ne, to je slabé slovo: jde o dočista nedůvěryhodný propadák z dílny sociální demokracie.

Do této „experimentální operace“se totiž nakonec zapojilo pouhopouhých dvě stě dětí s handicapem, které v září loňského roku nastoupily do běžných prvních tříd. A to je pramálo, uvážíme-li, že doposud inkluze vyšla stát na miliardu korun (plus mediální kampaň za 30 milionů) a že dětí s postižením je u nás na 30 tisíc.

Celý článek v MF DNES.

Poznámka redakce: Marek Přibil opět prokázal svou novinářskou nekvalitu a především hloupost. Upozornění na článek publikujeme se zpožděním jako ukázku, kam až může šmok v bulváru zajít.

Související odkazy:


Žádné komentáře:

Okomentovat