25.4.17

Libuše Kolářová: Soukromé versus městské školy? Na táborské zastupitelstvo přišli zastánci alternativních škol

Naposledy byla místa pro veřejnost na táborském zastupitelstvu tak zaplněná loni, když se mělo hlasovat o stavbě fotbalového stadionu. Dnes pro změnu přišli rodiče a kantoři, kteří si přejí, aby v Táboře vznikla širší nabídka alternativích škol. Rada města, která se v březnu vyjadřovala k žádostem o vznik tří soukromých škol, podpořila jen projekt Scio školy. Svůj souhlas, s nímž se pak zakladatelé obracejí na ministerstvo školství, radní nedali dvěma Montessori mateřským školám Mufík a Pampeliška, které chtějí pokračovat jako školy základní. Dnes se debata na toto téma rozpoutala na zasedání zastupitelů.


Celý článek na Jižní Čechy Teď

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

České školy nejsou zdravé a já jsem toho příklad. Já jsem měl na základce trojku z chování, čtyřky, pětky a nakonec jsem vystudoval a sám jsem kantor v hudební škole.

A pytlici jsou s tou svojí logikou v pytli.

tím budou děti z městských škol ubývat, no a co? Důležitá je svoboda volby rodičů

Přesně! Jen by si rodiče měli uvědomit, že až bude alternativních škol většina, přestanou být alternativní a stanou se školami hlavního vzdělávacího proudu. Buď jich bude jako máku, a nebo budou převeliké jako řádná dýně. Zhlavněproudovatěním těchto škol zmizí jejich vyjímečnost, a rodiče poptávající pro svoje děti něco jiného, než mají ostatní, zůstanou namydleni.
A což teprvá, jestli i do soukromých škol pronikne inkluze formou platby školného nějakou tou sociální dávkou. Stanou se z nich jakési ubytovny sociálně vyloučených dětí. Co pak? Pytlici by se skoro vsadili, že co nevidět, i k tomu dojde.

Tak dlouho se veřejné školství za notného přispění vládnoucích garnitur, a kdejakých odborníků na vzdělání, konzultantů a auditorů rozvrtávalo, až je konečně už rozvrtané. Rodiče se radikalizovali, a zastavit se to nedá. A dobře tak!
Lidé se sníženými stupni chování, a vzděláním ledvá prolézající mají navrch. Už se celebrity dělají nejen ze sprostých podezřelých činovníků státní správy a samosprávy, ale už i žádně odsouzených. Začíná to být zajímavé.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Já jsem měl na základce trojku z chování, čtyřky, pětky a nakonec jsem vystudoval a sám jsem kantor v hudební škole.

Pytlici by docela rádi slyšeli názor některého z učitelů malých Blavčat.
Ale jinak je to dobrá zpráva pro ty naše dětičky.
Porušujte školní řád, kašlete na učení... na učitele, byť v hudebce, to stačí, prostěěě!

CatCatherine25 řekl(a)...

Je pro mne neuvěřitelné, co všechno jsou rodiče ochotni udělat pro to, aby jejich děti nemusely moc učit.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A nejen se učit, ale i se kultivovaně chovat. A časem zřejmě i pracovat...
Jejich volba.
Otázka zní. Bude národní hospodářství potřebovat tolik učitelů hudby?
Aškoli, třeba se zas epo čase naplní ono, co čech, to muzikant.
Pak bude každý moci s plnou odpovědností říci, já nic!

CatCatherine25 řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
CatCatherine25 řekl(a)...

"Na otázku, jestli alternativní školy zaručují i kvalitu výuky, reagoval slovy, že v soukromých školách rodiče platí. Přece nebudou platit za nekvalitu. A ve shodě s ostatními rodiči prohlásil, že zastupitelé nedostanou děti těchto rodičů do městských základních škol, ani když neumožní vznik dalších škol soukromých. "To si budu svoje děti radši učit doma," prohlásil Jiří Blafka. Dodal, že by každý měl mít volbu, ale rodičů, kteří žádají alternativní školství, přibývá a město by na to mělo reagovat."

V čem jsou veřejné školy tak špatné, že rodiče žáků hledají inovace vzdělávání svých dětí ve skoro 100 let starých vzdělávacího koncepcích s náboženským zaměřením? Vědí ti lidé co chtějí, nebo jen podlehli současným kampaním dehonestujícím veřejné škosltví ve prospěch soukromých škol s placeným školným?

Okomentovat