10.4.17

EDUin: Rozsáhlá praxe a těsná spolupráce s učiteli ve školách, to jsou hlavní výhody studijního programu Učitel naživo

Nově koncipované studium učitelství ukazuje jednu z možných cest k pedagogické profesi.


Po roční pilotáži vstupuje do ostrého provozu vzdělávací projekt Učitel naživo, který chce být alternativou běžnému pedagogickému vzdělání. V prvním roce se otevírá studium pro několik desítek zájemců. EDUin tuto aktivitu vítá především jako možnost ověřit, zda je možné během jednoho nebo dvou let intenzivního studia těsně napojeného na spolupracující školy, rozvinout schopnost učit i u zájemců, kteří původně vystudovali jiný než učitelský obor.Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Debata o tom, jak přivést k pedagogické práci nové a motivované lidi, se vede už několik let. Stejně časté jsou stesky nad nedostatečnou praxí zájemců o učitelství. Tady máme možnost si v praxi ověřit, jak by mohlo fungovat studium postavené na každodenní spolupráci se školami. Každý týden jeden den ve škole, zpětná vazba od párového učitele, soustavná podpora mentorů, s nimiž může student probrat problémy, na které v hodině narazí. To je přesně to, co by potřeboval každý student pedagogiky, ale i většina začínajících učitelů.“

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

možnost ověřit, zda je možné během jednoho nebo dvou let intenzivního studia

Jestli, pak tedy by byl zajímavý spíš ten jeden rok.
Dvouletý je standardní pedagogický postgraduál, kterému se ne zcela správně říká 'pedagogické minimum'. U pytliků se v obou případech jednalo o pedagogické maximum, totiž.
Podstatné je, aby se jednalo vždy o obsolventy magisterského studia. Pytlici by se i vsadili, že odborníci na vzdělání, konzultanti a auditoří tu cítí, a budou chtít i využít příležitost, jak do toho intenzivní studia začít protláčet bakaláře, a nejlépe rovnou čerstvé odmaturanty. S tím, že zaručená schopnost učit je prokázána.

Okomentovat