7.3.17

MŠMT: Zástupci školských asociací podpořili reformu financování škol

Zástupci školských asociací sdružení v Platformě Comenius na svém dnešním zasedání podpořili reformu financování regionálního školství ve znění schváleném Poslaneckou sněmovnou. Návrh bude ve středu 8. března 2017 projednávat Senát. Reforma počítá s tím, že systém financování podle počtu žáků nahradí nový systém, který bude garantovat financování skutečného rozsahu vzdělávání.

„Tyto změny zákona nutně potřebujeme,“ zdůraznila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, která pozměňovací návrhy označila za přílepky. Díky novele by MŠMT mohlo mateřským, základním a středním školám, konzervatořím a školním družinám garantovat finanční pokrytí vzdělávání v rozsahu vymezeném státem stanoveným maximem.

Ministryně školství spolu s náměstkem sekce vzdělávání Václavem Píclem dále informovali experty na vzdělávání o průběhu projednávání novely zákona o pedagogických pracovnících, která se týká zavedení kariérního řádu učitelů, a přípravě standardu učitele. Zástupcům vzdělávacích institucí byly také představeny kroky MŠMT na podporu odborného vzdělávání a příprava modelu pro stanovení počtu nepedagogických pracovníků.

1 komentář:

Radek Sárközi řekl(a)...

Kdo všechno je v té Platformě Comenius?

Okomentovat