16.3.17

Marcela Kaniová: Inkluze moc nefunguje, soudí na Kroměřížsku i mnohé osobnosti z oboru

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem – Inkluzí. Spojení dětí handicapovaných s dětmi zdravými či přímo neobvykle nadanými do společných tříd, vyvolalo rozporuplné reakce.

Celý článek v Kroměřížský.Deník.cz

1 komentář:

CatCatherine25 řekl(a)...

Inkluze je od samého počátku slepá ulička, která vede k likvidaci kvalitního vzdělávání zejména pro žáky s mentální retardací a ke snížení úrovně vzdělávání i pro ostatní žáky. Učitelé, kteří jsou většinou bez speciálně pedagogického vzdělání, se často musí věnovat hlavně postiženým dětem, ani ne tak proto, aby je něčemu naučili, ale hlavně proto,aby se s nimi dalo ve třídě vydržet.
Otevřela cestu do školství velkému množství lidí bez odborného vzdělání a pedagogické kvalifikace, kteří participuji i na výuce žáků bez postižení, čímž se rovněž snižuje úroveň vzdělávání.
Nutností respektovat výstřelky v chování žáků označovaných jako žáci s ADHD a poruchami chování se zpochybňují základní pravidla chování ve škole i školní řád, protože žáci bez postižení jen těžko chápou, kde jsou hranice toho co si mohou dovolit oni a co mohou provádět "privilegovaní" žáci se speciálními vzdělávacími potřebami.
Některé "intaktní" děti se cítí být chováním svých "speciálních" spolužáků ohroženy a bojí se chodit do školy, protože se tam necítí bezpečně.
Důsledkem toho je postupná privatizace základního školství, která se dala předvídat už před zahájením tohoto nepřipraveného experimentu nazývaného inkluze.
Za vrchol pokrytectví považuji, že i ti, kdo tento experiment tvrdě prosazovali se nyní podivují nad tím, že jako houby po dešti rostou různé soukromé školy, jejichž hlavním smyslem je to, že nebudou přijímat "inkludované" žáky.

Okomentovat