9.3.17

Jak spravuje své účty na sociálních sítích MŠMT a ministryně školství?

Dne 22. února 2017 byla na MŠMT doručena žádost o informace zaevidovaná pod č. j. MSMT-5874/2017-1. Žadatel požadoval poskytnutí informací o správě účtů na sociálních sítích MŠMT a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové.

Otázky žadatele:

 1. Jaké účty, na kterých sítích má Vaše ministerstvo? Jaké účty na jakých sítích má Váš pan ministr?
 2. Jakým způsobem se Vaše ministerstvo a Váš ministr o své sociální sítě stará - Máte na to objednanou nějakou firmu nebo vše zabezpečujete z vlastních zdrojů, tedy zaměstnanci tiskového oddělení? Jak je to s účtem pana ministra - stará se o něj sám?
 3. Pokud správu sociálních sítí zabezpečujete z vlastních zdrojů, kolika zaměstnancům je která účet svěřen?
 4. Pokud si na správu účtu na sociální sítí najímáte externí firmu, tak kterou? Na základě čeho jste si ji vybrali?
 5. Kolik a za co přesně této firmě platíte? Jaké jsou podmínky smlouvy s takovouto firmou?
 6. Jak byla taková firma vybrána? Pokud ve výběrové řízení, jakého bylo druhu?
 7. Nechal si Váš úřad udělat nějakou analýzu svého působení na sociálních sítích? Od jaké firmy? Za kolik? Jak byla firma vybrána?
 8. Nechal si Váš úřad udělat návrh mediální kampaně pro sociální sítě? Pro jaké příležitosti? Od jakých firem, za kolik, a jak byly dané firmy vybrány?

Informace byly žadateli předány dne 28. 2. 2017 v tomto znění:

Vážený pane,

na základě Vaší žádosti dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, Vám tímto zasíláme odpovědi na Vaše otázky:

 1. MŠMT má svůj účet na Facebooku, Twitteru a Youtube. Ministryně školství Kateřina Valachová má profil na Facebooku a Twitteru.
 2. Obsah sociálních sítí MŠMT zajišťují zaměstnanci Oddělení vnějších vztahů a komunikace. Paní ministryně schvaluje obsah svých sociálních sítí, vkládání příspěvků pak zajišťují zaměstnanci tiskového oddělení.
 3. MŠMT – 2, ministryně – 2
 4. X
 5. X
 6. X
 7. MŠMT si takovou analýzu neobjednalo.
 8. MŠMT si žádný návrh mediální kampaně na sociálních sítích neobjednalo. Pouze 8. 11. 2016 jsme využili Facebook Reklamu k propagaci facebookové události: Konference Škola pro budoucnost – budoucnost pro školu II. v částce 209 Kč.


1 komentář:

Radek Sárközi řekl(a)...

Škoda, že na svých sociálních sítích neodpovídá MŠMT ani ministryně na otázky v diskuzích...

Okomentovat