16.3.17

E-kniha pro vás: Computer Science Unplugged

Počítače jsou všude. Všichni se potřebujeme naučit, jak je používat, a mnoho z nás s nimi pracuje každý den. Ale jak fungují? Jak přemýšlejí? A jak je můžeme urychlit a vylepšit? Všechny tyto otázky zkoumá fascinující předmět zvaný výpočetní technika. Jednoduché a zábavné aktivity v této knize, určené pro děti různého věku, vám představí některé stavební kameny počítačů – aniž by děti vůbec musely počítač použít!

Tuto knihu lze snadno používat buď jako doplněk a rozšiřující program, nebo přímo v běžných hodinách. Abyste mohli se svými žáky probírat principy uvedené v této knize, nemusíte být odborníci na počítače. Kniha obsahuje širokou škálu aktivit s přímočarým výkladem důležitých informací. Najdete zde odpovědi na nejrůznější otázky a každá aktivita končí pasáží s názvem ‚K čemu to všechno je?‘, která vysvětluje smysl aktivit.

Mnoho aktivit se týká matematiky, například výklad binárních čísel, mapování a grafy, vyhledávací šablony a metody řazení i způsoby šifrování. Ostatní jdou ruku v ruce s výukou výpočetní techniky a nabízejí informace a pochopení toho, jak počítače fungují. Děti se stávají aktivní součástí komunikace, řeší problémy a využívají svoji kreativitu a myšlení ve smysluplném kontextu.

Kromě této knihy nabízí projekt „Unplugged“ mnoho zdarma dostupných materiálů na internetu, například videa, obrázky a dodatkový materiál, to vše na adrese csunplugged.org.

Žádné komentáře:

Okomentovat