26.3.17

Český rozhlas: Děti s autismem patří do běžných škol. Dělají v nich pokroky, tvrdí předsedkyně sdružení Za sklem

Populární americký televizní cyklus pro děti, který u nás známe pod názvem Sezame, otevři se, bude mít novou postavičku. Od dubna se v něm vedle chlupatých, střapatých příšerek nebo plyšových postaviček objeví loutka Julia s oranžovými vlasy a slabostí pro svou hračku králíčka. Její hlavním charakterovým rysem je to, že má autismus.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

4 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

A zase jsme u toho. Děti s autismem do běžné školy patří a basta fidli.
Jenže to není pravda.
Neplatí to pro sto procent takových dětí, platí pro určité procento dětí. pro ten zbytek je pobyt v běžné škole utrpením. Zkuste zabrousit na FB skupinu Rodiče dětí nejen s PAS.

Tomáš Barták řekl(a)...

Máme ve škole dva žáky s PAS. První pokroky dělá velké a školu zvládá, u druhého je to horší. Znám další případy (na jiných školách) a tam je to katastrofa. U PAS se musí postupovat citlivě a individuálně. Ne stylem buldozer.

CatCatherine25 řekl(a)...

Děti s autismem jsou velmi rozdílné a škála jejich postižení je široká. Od dětí, u nichž byly vypozorovány celkem nevýrazné „autistické rysy“, až po děti, které nejsou schopné verbální ani neverbální komunikace.
Podstatné je, zda a do jaké míry mají snížený intelekt. Někteří žáci s Aspergerovým syndromem mohou být na některé předměty dokonce mimořádně nadaní. Rozhodovat v obecné rovině, do jakých škol ty různé děti patří, je nesmysl. Žáci s těžkým postižením bývají zařazováni i do základních škol speciálních .

Petr Pan řekl(a)...

Ve vší úctě ale jedinou kvalifikací paní Pečenové je to, že je matkou dětí s PAS, školství a bývalým praktickým školám nerozumí. Další čerpač dobroser.
Pokud bychom tyto děti zařazovali do praktických škol, říkali bychom tím, že jsou hloupé.
Václav Mertin

To že profesionální psycholog označí v celostátním médiu děti v praktických školách jako hloupé, také vypovídá o jeho přehledu. Opravdu se pak nedivím Denise H, že nechtěla být ve škole pro hloupé žáky. Ale možná, že doktorova slova špatně přepsala pracovnice rozhlasu.

Okomentovat