29.3.17

Český rozhlas: Být učitelem by nemělo být celoživotním povoláním. Přiveďme lidi z praxe, vyzývá Feřtek

V úterý uplynulo 425 let od narození Jana Amose Komenského, 28. březen je v Česku zároveň i dnem učitelů. Do budoucna to s nimi ale vypadá neslavně. Podle ministerstva školství 60 % absolventů pedagogických fakult nikdy nezačne učit a čtvrtina studentů už studuje s tím, že učit ani nechtějí.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Být učitelem by nemělo být celoživotním povoláním.

Pytlici to vidí tak, že zmíněná teze se netýká jen učitelování. I odbornící na vzdělání, konzultanti a zejména pak auditoří by měli jít do prdele optimálně tak po dvou letech.
Pytlici vřele doporučují společensky prospěšnější fyzickou práci v zemedělství, stavebnictví či průmyslu. Hlavně je nepouštějte do přímého kontaktu s lidmi. To expertství je počertech nakažlivý neřád. Stačí i ojedinělý kulatý stůl nebo televizní intervjů, a pandemie jistá.

CatCatherine25 řekl(a)...

Vážený pane kolego,
v podstatě s Vámi souhlasím, s tou drobnou
výhradou, že učitelé by po určitém počtu odpracovaných let neměli chodit tam, kam naznačujete, nýbrž na placené studijní volno.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pardon. Musím se po té mnou nezaviněné dopisovací přestávce více soustředit na správnou a srozumitelnější formulaci. Tedy opravuji, lépe upřeňuji:
'Expertům pak Pytlici vřele doporučují společensky prospěšnější fyzickou práci...'

m vanek řekl(a)...

Plný souhlas s diskutujícími. A veřejně činnému odborníkovi na školství doporučuji příjemnou a produktivní práci za katedrou nejlépe na některém učilišti.

Okomentovat