6.2.17

Tomáš Feřtek: Stopka pro soukromé školy těm veřejným nepomůže

Informace o tom, že se vedení ministerstva školství rozhodlo nepovolit žádnou novou soukromou školu, je stará zhruba dva týdny. Není oficiální, zato přišla v různých podobách hned z několika stran. Nejčastější reakce v odborných kruzích byla, že to nebude tak horké, protože v zákoně se říká, že pokud škola splní všechny náležitosti, ministerstvo ji do rejstříku škol zapsat musí. Takže bůhví, co ty zprávy znamenají. O tom, že by se něco takového chystalo, ministryně Valachová ani její náměstek pro vzdělávací soustavu Pícl neřekli půl slova. Byť na nedávném setkání s odbornou veřejností rozhodně měli příležitost. Byli tam oba a mluvili dvě hodiny.


Celý článek v RESPEKT.cz

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Na autora tohoto blogu se velmi často obracejí rodiče z celé republiky

To na pytliky se obracení prakticky neustále rodiče nejen z celé republiky, ale i rodiče, kteří ani žádné děti nemají!!!

pan náměstek (roumějme Pícl) nejspíš vzkáže: trhněte si pedálem, žádné extrabuřty.
Docela odvážný krok ve volebním roce.


Tak pan náměstek (rozumějme Štech) hledá odvážného politika, který by porušil víceletá gymnázia. A hle! Stačí už jen umluvit pana Pícla k nějaké té kandidatuře.
Nutno ovšem konstatovat, že pytlici závidějí kontultantům tu pojmoslovnou fantazii.
'Trhat si pedálem', to by je ani ve snu nenapadlo. Bra-vo!

Marek Adler řekl(a)...

A docela bych věřil, že to pan Pícl řekne přesně takhle. Ostatně když byl chycen při řízení v opilosti, také ukázal svou ráznost. Aneb "Víte, kdo já jsem?".

Okomentovat