17.2.17

Radka Hrdinová: Dvě ministryně, stejný cíl. O místa ve školkách se ale přetahují

Ministryně práce Michaela Marksová a ministryně školství Kateřina Valachová. Obě jsou z ČSSD a obě si daly za úkol zajistit všem dětem místo ve školkách. Jenže se nedohodly na společné koncepci, každá věc řeší po svém a jejich plány se tak kříží.

Celý článek na iDNES.cz

1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

Jenže on je tu s těmi dvouletými dětmi tak trošku problém, na který už před nějakou dobou poukazoval jeden ze starostů. Obec dopředu netuší, kolik rodičů bude mít o umístění svých dvouletých dětí ve školce zájem. Může si pouze zatipovat. Tip je však tip a ten nemusí vyjít. Když si tipne, že jích bude 20, můžou nastat dvě varianty. Bude jich podstatně míň a peníze utracené za vybudování nových prostor, budou penězi vylitými do kanálu, protože tyto děti se vlezou do stávajících tříd. Ale také jich nakonec může být podstatně víc a pro všechny nebude mít školka stejně místo.

Vždyť stát a obce nedokázali ani zajistit dostatečný počet míst pro děti v základních školách, kde je povinné vzdělávání a kde bylo dopředu jasné, kolik dětí do škol za šest let nastoupí, a přesto se pouští do naprostých fantasmagorií.

Okomentovat