23.2.17

Nejlepší vysoké školy České republiky v roce 2017

Časopis TÝDEN, vlajková loď vydavatelství EMPRESA MEDIA a. s., zveřejní v čísle 9/17 žebříček nejlepších vysokých škol v České republice. Časopis tak činí týden před termínem ukončení podávání přihlášek na největší české univerzity.

„V tuzemsku je držitelem státního souhlasu působit jako vysoká škola více než 70 institucí velmi odlišných kvalit. Zveřejněním vlastního hodnocení chceme usnadnit mladým lidem výběr vysoké školy, informovat současné studenty o kvalitě navštěvované vzdělávací instituce a zároveň ocenit ty školy, které jsou z našeho pohledu takovými centry vzdělanosti, jak si univerzity a vysoké školy představujeme,“ uvádí k žebříčkům výkonný ředitel vydavatelství Daniel Köppl.

Žebříček si odbyl svou premiéru loni a okamžitě po svém zveřejnění si získal velkou pozornost veřejnosti i samotných škol, které do letošní podoby hodnocení měly možnost promluvit. Redakce si vyžádala také expertní stanoviska odborníků jednotlivých vědních oborů.

Redakce TÝDNE vysoké školy rozdělila do sedmi skupin podle jejich vědního zaměření a hodnotila je na základě čtyř kritérií: zájmu uchazečů o školu, pedagogického zabezpečení, vědních výstupů a vnějšího hodnocení. Na rozdíl od dosavadních hodnocení v tisku šla srovnání škol více do hloubky, kdy jsme například vědeckou činnost posuzovali za poslední tři roky, a byla do nich zahrnuta i soukromá zařízení.

„Soukromé školy se letos samy do žebříčku hlásily. Že to má smysl, ukázal velký úspěch například pražského CEVRO Institutu, který se v kategorii Právo a bezpečnost již podruhé dostal do TOP 5 nejlepších škol, a překonal tak i některé velké fakulty univerzit s dlouhou historií a velkými státními příspěvky,“ dodává Daniel Köppl.

V žebříčku došlo ke srovnání všech veřejných a státních vysokých škol a univerzit s výjimkou uměleckých, které mají specifické postavení. Jednotlivé instituce dodaly data ve veřejném zájmu.

Téma nejlepších vysokých škol podpoří vydavatelství v dalších titulech v rámci svého portfolia – například v časopise INSTINKT, on-line deníku TÝDEN. CZ, ve zpravodajské relaci TV Barrandov Naše zprávy, sociálních sítích a speciálním webu.

Výsledek srovnání vysokých škol v kategorii Právo a bezpečnost


Žádné komentáře:

Okomentovat