23.2.17

Markéta Hronová: Učitel na Skypu, do školy jen dvakrát do roka. První česká on-line střední škola otevírá v září

V malé obci na Slovácku budou moci po internetu studovat handicapovaní, sportovci i děti diplomatů ze zahraničí. V září otevře první on-line veřejná střední škola v Česku, nakonec to povolil kraj i ministerstvo školství. Zájemci se mohou hlásit do května, zkoušky i maturita budou stejné jako na všech ostatních středních školách.


Celý článek v iHNed.cz

6 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Pokud se do Březové přihlásí žák k domácímu vzdělávání základnímu, dostane škola, tuším, jen desetinu? z normativu. Jak to bude s normativem u nově vznikající střední školy, protože i zde se jedná o domácí vzdělávání. A je domácí vzdělávání na střední škole u nás vůbec povoleno školským zákonem?

Eva Adamová řekl(a)...

A není to tak trošku zahrávání si s ohněm? Co když to teď budou chtít povolit i ostatní střední školy? Může jim v tom nyní Gazdík ve Zlínském kraji bránit vlastním tělem? A jak jim zdůvodní, že základce to povolil a zajetým středním školám to povolit nechce? A jakmile se to dojede ve velkém, bude přibývat "studentů", kteří toho budou využívat či spíše zneužívat, protože už dnes se středoškolákům do školy chodit moc nechce. Už vidím tu hvězdnou úspěšnost zejména u státní maturity z matematiky, která se doma na gauči učí jen velmi těžce.

poste.restante řekl(a)...

A bude i maturitní vysvědčení jen virtuální?

Teď vážně.
Projekt sice vyvolává spoustu oprávněných otazníků a výhrad.
Už jsme je někde tuším diskutovali.
Ale dejme mu šanci a s hodnocením počkejme.

mirek vaněk řekl(a)...

Pokud to budou pracovití žáci nadprůměr gymnázia, může být projekt úspěšný. V opačném případě vidím katastrofu nebo podvod.
Pokud se to osvědčí, bude to zánik gymnázií? Proč pak chodit do školy. To je lepší na brigádu a učit se po večerech. Jen by mě zajímalo co sociální a zdravotní pojištění. Co na to úřad?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Takže už žádné pašování lahváčů na lyžáku? A stovky dalších zážitků? Je mi těch studentů líto.

Eva Adamová řekl(a)...

Přiznám se, že mi na tom velmi vadí jedna věc. Pokud by radním pro školství ve Zlínském kraji nebyl Gazdík, tak by to panu řediteli Zimčíkovi nikdo nepovolil (připomínám, že mu to bylo předtím bylo dvakrát zamítnuto). Jenže Gazdík, než vstoupil do politiky, byl ředitelem ve škole v Suché Lozi, což je obec hned vedle Zimčíkovy Březové, a oba pánové jsou velmi dobří známí.

Okomentovat