9.2.17

Laura Fónadová: Dokáže město Brno překonat etnickou segregaci ve svých školách?

Za situaci na brněnských školách, z nichž mnohé nadále udržují etnickou a sociální segregaci, nese odpovědnost i vedení města.


Celý článek v Deníku Referendum

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Ta paní si plete pojmy s dojmy. Ředitelé ani zřizovatel nikoho nesegregují. Ředitel školy s Romy je evidentně neodmítá a ani nemůže, protože jsou z jeho spádové oblasti. Ředitelé z ostatních škol, kteří berou žáky mimo svou spádovou oblast, protože prchají před Romy, taky nic neporušují, pokud nepřekračují kapacitu školy. A on snad někdo Romům brání, aby své dítě přihlásili do jiné školy než do popisované Romské? Nebrání. Leč oni tak nečiní, protože taky chtějí být mezi "svými".

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ono to svoji logiku má. Pro pytliky je to unikátní zdroj poznání, i když tomu zase až tak moc nerozumějí. Možná to ale vejde i do zlatého fondu občanského práva.
'Kdo od jiného odejde, způsobuje jeho vyloučení, za což mu hrozí i několikaleté vláčení tiskem.'
V tomto případě zástupci většiny odchází od menšiny, čímž se z menšiny stává většina. Je pochopitelné, že tato změna statusu nemusí býti vnímána libě. Diskriminace většina je sice možná, ale ve svojí ojedinělosti poměrně obtížně uchopitelná a v propagandě je prakticky nepoužitelná.

Okomentovat