20.2.17

Milan Hejný: Zanikne škola tak, jak ji dnes známe?
Institut pro politiku a společnost uspořádal 16. února 2017 šestou debatu z cyklu Vzdělávání.

Nejen v České republice roste popularita tzv. alternativních škol. Jsou charakterizovány alternativními metodami v organizaci výuky a obvykle se snaží o přiblížení učiva formou hry, diskuse či problémových úkolů. Roste také zájem o domácí vyučování.

Jsou „klasické“ školy s výukou v lavicích přežitkem? Jaká je role školy ve městě, ve Vaší komunitě a ve společnosti jako celku? Naplňuje škola společenské očekávání dnes i s vizí do budoucnosti? Co rodiče očekávají od školy jako instituce?

V panelu zasedli:

  • prof. Milan Hejný, zakladatel H-mat
  • Ondřej Neumajer, konzultant vzdělávání, lektor, didaktik
  • Pavel Kraemer, ředitel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání
  • Vít Beran, ředitel ZŠ Kunratice
  • Zuzana Nehajová, reprezentantka Ernst a Young

Debatu moderovala Dáša Divišová, projektová manažerka Nadace Depositum Bonum a členka pracovní skupiny Vzdělávání při Institutu pro politiku a společnost.

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Pokud zanikne školství tak, jak je známe, připravte se na rozsáhlé sociální bouře. Zapomeňte, že se bude většina obyvatel vzdělávat ráda a dobrovolně. Dostanete rychle rostoucí množství nevzdělaných lidí, které bude muset systém živit a bavit. To znamená omezit volební právo a zavést velkého bratra, který se stará o blaho všech. To bude konec evropské civilizace.

poste.restante řekl(a)...

Zda zanikne škola, to nevím.
Ale tipnul bych si, že ti, kteří věští její zánik, sami zaniknou dřív.

Okomentovat