4.2.17

Encyklopedie migrace

Posláním encyklopedie je odborně analyzovat a zasazením do kontextu a širších souvislostí vysvětlovat jevy spojené s fenoménem migrace do zemí Evropské unie. Autoři vycházejí z osobních příběhů lidí, kteří do evropských zemí přichází. Jejich zkušenosti ale studují dále pomocí odkazů tak, abychom poznávali objektivně a hlouběji příčiny jejich odchodu z vlastních domovů. Autory zajímá politická, právní i sociální situace v daných zemích, kde dochází k nejrůznějším druhům nesvobody a útlaku, který se snaží pochopit v kontextu historickém a kulturním.Encyklopedie migrace je projekt spolku Online encyklopedie migrace z.s., který je vytvářen ve spolupráci s FF UK, FSV UK, FHS UK, ETF UK a PF UK.

4 komentáře:

V. řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
V. řekl(a)...

FF UK, FSV UK, FHS UK, ETF UK a PF UK.

Seznam elitnich instituci... brrrrrr....

Jana Karvaiová řekl(a)...

To je děs,čím se dnes někteří odborníci zabývají. A hlavně, kolik to stojí.Že bych taky něco sepsala? nechcete se přidat?

Eva Adamová řekl(a)...

Nechci být vizionář, ale vzhledem k tomu, že školy začínají být bombardovány nabídkou akcí s tématem migrace nevalné úrovně, ať už je nabízejí organizace pro začleňování cizinců z různých projektů nebo osvč, dočkáme se na školách brzy kromě koordinátorů sebehodnocení školy také koordinátora migrace.

Okomentovat