14.2.17

EDUin: Zapomněl prezidentský kandidát Horáček na vzdělávání?

Textař a někdejší majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček, který ohlásil kandidaturu na prezidenta ČR, představil v minulém týdnu své poradce. Není mezi nimi nikdo, kdo by radil v oblasti vzdělávání.


Mezi týmem poradců, které prezidentský kandidát Michal Horáček představil, jsou odborníci z oblasti energetiky, práva, zdravotnictví či sociální oblasti, sociolog, odborník v oblasti informačních technologií, někdejší diplomatka či filosof. Nejčetněji, v počtu dvou, jsou zastoupeni sportovci.

Mezi dvanácti lidmi, kteří by měli prezidentskému kandidátovi pomáhat formovat názory a postoje v různých oblastech společenského dění, není nikdo, kdo by se zabýval otázkami vzdělávání a jeho rozvoje.

Vzdělávání je tématem, které se sice pravidelně objevuje v politických programech, nicméně jak ukázala analýza programů z krajských voleb, jeho pojetí je často povrchní, tendenční a nekoncepční.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Každý podobný počin, který se promítne do veřejného prostoru, je zároveň určitým signálem. Pokud chce někdo kandidovat na prezidenta republiky, měl by brát v potaz vše, co s výkonem takové funkce souvisí. Na vzdělávání Michal Horáček zapomněl, což je škoda.“

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

No jejda, on zapomněl angažovat Boba nebo Toma!!! Tak to je tedy opovážlivost!!!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bude Hrdoš? Hrací automaty do škol?

Okomentovat