24.2.17

DVTV: V českém školství vyhoří už prvňáci. Učitelé mají trauma, neumí děti zaujmout, říká Hruda

Nikdy jsme neměli lepší možnosti, není racionální důvod k tomu, abychom na tom jako stát byli hůře, než na tom je Švýcarsko, neumíme ale pracovat se zdroji, nevyužíváme klíčový potenciál našich lidí, neumíme je kvalitně vzdělávat a dávat jim radost ze získávání informací a objevování nového, musíme přesvědčit rodiče, že se musí věnovat svým dětem a mají řešit jejich vzdělání, se zpožděním z toho budeme jako země velmi těžit, říká odborník a bývalý náměstek ministra školství Tomáš Hruda a dodává, že ve školách se učí mnoho nesmyslů a zbytečných encyklopedických vlastností. Klíčové jsou prý radost z učení a zvídavé otázky. Učitelé by podle jeho slov měli mít vlastnosti jako manažeři HR.

5 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

Takže ještě jednou.
Syndrom vyhoření nemá s žáčkem ZŠ co dělat.
Učitelé na prvním stupni ZŠ umí žáky zaujmout. To že tam jsou špatní učitelé je vina nadřízených institucí, včetně bývalých náměstků a ministrů. V jejich náplni práce bylo starat se a řídit české školství. Takže měli zajistit podmínky, aby ve školách byly jen ti nejlepší.
Učitelé mají trauma z chytrolínů kteří podrývají jejich práci a sami na svých blábolech vydělávají.
Bohužel žáci jsou znechucováni okolím, strašeni domácímí úlohami od pseudoodborníků místo toho, aby byli motivováni faktem, že se něco zajímavého dozví a naučí. Pak se učitelka může přetrhnout.
Mám dceru ve 2. třídě a znechucení ze školy je jí očkováno spolužáky. Takže hlavními škůdci jsou právě mediální demagogové, kteří masírují veřejnost a nevzdělané rodiče.

CatCatherine25 řekl(a)...

Zřejmě je toho mnoho, co pan bývalý náměstek neumí, jenom nevím, proč o sobě mluví v množném čísle.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já osobně mám trauma z takových lidí, jako je ten pan chytrolín.

Fanda Moudry řekl(a)...

DVTV je předpojatá, tudíž manipulativní. Je to veřejnoprávní televize na druhou. Pravdivý je tam čas, přibližná předpověď počasí a nepravdivý je zbytek.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pan Vaněk to řekl přesně. Zbývá jen Hrudu (a ostatní škůdce) poslat do prdele.

Okomentovat