10.2.17

22. 2.: Diskuse Zkušenosti s inkluzivním vzděláváním

Americké centrum vás zve na diskusi o inkluzivním vzdělávání, kterou pořádá Český klub absolventů International Visitor Leadership Program. Poradkyně ministryně školství Monika Šimůnková, organizátor romských komunit Miroslav Klempár, ředitelka IQ Roma Servis Katarína Klamková a koordinátorka projektů Romské iniciativy Magdalena Karvayová z Otevřené společnosti budou diskutovat o inkluzivním vzdělávání.


Kdy: 22. února 2017 - 14-16 hodin.
Kde: Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana.
Vstup: Volný (prosím, registrujte se)

Panelisté jsou absolventy programů International Visitor Leadership Program. Jejich zkušenost z programů bude součástí diskuze.

Jarmila Balážová, absolventka International Visitor Leadership Program a mluvčí ministryně školství, bude diskuzi moderovat.


6 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

No, já nevím, jak to vyjádřit ,aniž by to vyznělo rasisticky.
Po přečtení jmen a funkcí těch účastníků zájezdu jsem pochopila, že inkluze opravdu, zdůrazňuji opravdu, vznikla pouze a jenom jako potřeba něco dělat s romskými žáky. Čehož se ovšem těžko dočkáme a ti ostatní se s tím,chudáci svezli, protože když se kácí les, lítají třísky.
Ještě bych pochopila, kdyby tam seděl někdo z Apla, organizace pro tělsesně postižené, někdo za sluchaře a tak.
Aj!

Nicka Pytlik řekl(a)...

A žeby i povinný roček předškoly z obdobného důvodu?
Možná ale by bylo průchodnější hovořit radši o žácích 'přepočítaných', a nebo žácích 'podle definice ministerstva'. Třeba podle vzoru, ne škola praktická, ale škola 'podle paragrafu, už si nepamatuji kterého, písmeno, které jsem taky zapomněl'.

Ygrain řekl(a)...

Zkušenosti s inkluzivním vzděláním od kolegů z Německa: Doesn't work.

Fanda Moudry řekl(a)...

Bohužel, inkluze po českém způsobu je falešná cesta. Dítě s těžkým mentálním postižením nepatří do ZŠ, ale na školy speciální. Děti s těžkými poruchami chování ohrožují přímo bezpečnost žáků, asistentů, učitelů, nepedagogických pracovníků na běžných ZŠ. Proti začleňování žáků tělesně a smyslově postižených nemá nikdo nic. Tady MŠMT šláplo evidentně vedle. Kdo za tento paskvil dostal superodměnu je zatím nezveřejněno.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jestli mate Ygrain nejakou konkretni historku nebo odkaz, dejte do placu.

Ygrain řekl(a)...

Nemám, ale můžu se zeptat :-)

Okomentovat