14.1.17

Ze sociálních sítí: K pamlskové vyhlášce

Z diskuse vybíráme: "Paní ministryně, na začátku byl asi dobrý úmysl, ale jako všechna Vaše opatření, opět to skončilo fraškou. Jste důvodem, proč nebudu volit ČSSD. Mám dítě v první třídě, dávám mu svačinu a k pití vodu čistou.

Automaty nepotřebujeme. Akce ovoce do škol je také naprosto nesmyslná. Akce zdravá jídelna také. V jídelně dětem moc nechutná kvůli divnostem, co zavádíte. A mají hlad. Knedlíky mohou být snad jednou měsíčně? Vedoucí jídelen to mají velmi těžké, vařit za pár korun podle velmi striktnich a absurdních pravidel a navíc to dětem nechutná. Všichni jsme vyrostli na svíčkové, rajské, řízků a buchtičkách se šodó. Opět radím, už nic nezavádějte, odpočívejte. Jediné, co bych doporučovala je provést anonymní průzkum spokojenosti s Vašimi opatřeními mezi personálem škol a rodiči. Možná byste konečně viděla, co jste se školstvím provedla. A pak ještě jedna věc, kterou byste mohla zavést a kde bych Vaši urputnou energii ocenila, je, jak nakládat se zbytky z jídelen. Zatím si musí jídelny platit ekologickou likvidaci. Za totáče se jimi vykrmovali vepři, to mi přijde rozumnější."
2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Naši předkové se většinou dostali pouze k méně libovému masu - bůčku. jedli tlačenky, mastili pravým máslem a sádlem a přesto většinou nebyli tlustí a dožívali se slušného věku. problémem je hlavně pohyb, který dnešní děti nemají. nevzpomíná si, že by do naší třídy chodil kdokoli, kdo by ráno a odpoledně jel trasu půl kilometru autobusem. I když jezdil. Chodilo se výhradně pěšky. odpoledně jsme lítali po venku a největší trest byl tzv. zarach neboli hausarest.
Druhý problém je samozřejmě nám známá "kvalita" dnešních potravin. podle posledních průzkumů neprestižnějších univerzit jsou pro naše tělo nejhorší sacharidy, ne tuky. jenže výrobci mají vše nastaveno na nízkotučnost, ve všem jsou náhražky všeho možného, vše se dochucuje a dobarvuje kvůli vyšší spotřebě )aby chutnalo a lidé si kupovali častěji). V dnešním prodávaném ovoci a zelenině je x krát méně vitamínů a minerálů než před 30 lety. protože je sice příjemné, že celou zimu můžeme konzumovat rajčata a papriky, ale je to proti přírodě a za to se platí. ne penězi, ale zdravím.
Posledním problémem jsou dnešní rodičové, kteří jsou líní dětem svačiny dělat doma a naučit je dělat si svačiny doma.A také jejich domácí vaření a nákupy. Jestliže dítě ví, že kdykoli dostane chuť na sladké, stačí jít do špajzu a hned je tam tatranka apod., není to dobré.Styl vaření a zvyky spojené s jídlem také nastolují rodiče.Totéž s pohybem.
Pamlsková vyhláška a další projekty jsou nesmysl. Lze je velmi snadno obejít tím, že si půjdu koupit brambůrky s colou do sámošky a přestanu chodit na obědy, protože mi cizrna nechutná. Navíc, cokoli vnuceného vždy vyvolávalo odpor, i kdyby myšlenka nebyla tak špatná.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Absurditu pamlskové vyhlášky dokresluje to, že Valachová tak snadno ustoupila Středoškolské unii.

Okomentovat