14.1.17

Ze sociálních sítí: Co přinesl „obrat k dítěti“ a co naopak skryl?Výtah z diskutovaného článku: Stanislav Štech: Co přinesl „obrat k dítěti“ a co naopak skryl?

Celý článek v časopise Pedagogika


3 komentáře:

Miloslav Novotný řekl(a)...

Pane Šteffle, Vy přece v pedagogice nemáte co pohledávat. Jste prodavač vzdělávání přes ulici a učitelům, včetně těch, které pod různými akronymy zaměstnáváte, jen překážíte v práci. Co o Vašem počínání napsal nikoli Váš kolega profesor Štech, jste smlčel a vytasil se s jediným argumentem, který znáte a kterým kolem sebe mydlíte do všeho, co Vám překáží v kšeftování se vzděláváním dětí, totiž s podsunutým tvrzením, tzv. strašákem.
Prof. Štech Vás neparafrázuje, ale demaskuje, cit.: “Kognitivní analýza učiva a identifikace paradigmatických poznatků bledne před leckdy jen blyštivými, ale povrchními metodickými kejkli. Navíc hra jako emblém dětství podporující expresi osobnosti (což ve skutečnosti ne každá hra umožňuje) diskredituje představu o hierarchii vzdělávacích aktivit, ba i institucí. Extrémním příkladem jsou apokalyptická tvrzení o konci školy jako instituce, o její beznadějné zastaralosti a neschopnosti připravit dítě na život v budoucnosti – s návrhy na jakési distanční vzdělávání po internetu, např. formou počítačových her vedoucích k rozvoji myšlení (O. Šteffl )“.
Zatímco Vy píšete, že víte, co si prof. Štech očividně nemyslí, tak nevíte, co si myslím já, byť to nemusí pro nikoho být zajímavé. Jste beznadějný trouba, který by z veřejného diskursu o školství měl konečně vypadnout. Jestli Vám můj odsudek připadá příkrý, račte si vytáhnout „tvrdá data“ o svém hulvátském pomlouvání všeho a všech v českých školách ze svých blogů, článků, komentářů, videí atd.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Přečetla jsem celý článek Štecha a nelze než souhlasit do puntíku.
Politika vše pro dítě , obrat k dítěti je vadná . To nemůže fungovat ze své podstaty. Je třeba vždy mít vše v rovnováze a tohle teda není ani omylem. STačí si přečíst Matějčka a je to tam, černé na bílém a to byl PAN psycholog dětské duše.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rodičům chybí odvaha usměrnit patřičně svoje vlastní dítě. Budiž. Usměrňovat ale děti cizí, zvládají zatím poměrně dobře.
A tak se dívejme občas kolem sebe, a pamatujme si četnost agresivního vystupování capartů vůči svým vlastním rodičům v okamžiku, kdy není neprodleně uspokojen jejich jakýkoli rozmar. Narůstá nám to, milí zlatí, narůstá. Věnujte se, rodičové, bojovým uměním, brzy se vám to šikne.

Okomentovat