5.1.17

Ze sociálních sítí: Chcete vychovávat své děti sami? Zapomeňte!

3 komentáře:

CatCatherine25 řekl(a)...

V "krásných padesátých" nikoho nezajímalo, jestli rodiče svěří výchovu svého dítěte mateřské škole, nebo ho budou vychovávat sami. Např. se mnou a mojí sestrou byla maminka doma, dokud jsme nešly na 2. stupeň základní školy.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je nezbytné, aby jedním dechem zaznělo, že i toto opatření je učiněněno zejména kvůli rodinám, které nejsou schopny, nebo spíš ochotny vybavit svoje děti civilizačními návyky, které jsou v běžném školním životě pořád ještě neoddiskutovatelné. A aby to nevypadlo navenek vyloženě blbě, napasovalo se to na celou populaci. A utrpí tím především děti, o něž se rodiče starají příkladně. Obdoba, nebo spíše součást inkluze.
Advokátka Samková by to při svém vzdělání mohla, lépe měla, vědět. Aby po čase nezačala vyhlašovat, že mnohé děti teď musejí ve škole pracovat víc, než bývávalo v kraji zvykem.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Paná Samková, když už se Váš deníček ocitl ve veřejném prostoru, přijměte prosím odtud připomenutí, že výchova dětí je výsostným právem a povinností rodičů a začíná narozením jejich dítěte. Nejsou-li děti svým rodičům soudně odebrány, jejich výchově ze strany rodičů nic nebrání a mohou tak činit, dokud to ty děti strpí. Nevím, proč tak pošetile nakládáte se svým věhlasem. Motat do toho stát v zástupné roli „vychovatele“ je pro mne těžko pochopitelným výpadkem Vašeho právního vědomí, o neznalosti pojmu výchova nemluvě. Nedejte se odradit a své děti vychovávejte jak uznáte. Jsem ročník 1946, tak mi prosím nevypravujte o svých představách výchovy v letech padesátých minulého století. I tenkrát, jako předtím i potom, samozřejmě probíhala v rodinách, ať už vůkol dul duch jakékoliv propagandy.

Okomentovat