4.1.17

Ze sociálních sítí: 4. třída, Vlastivěda


8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jestli škola opravdu chce, aby děti věděli o tom městě to, co požaduje, ať je tam vezme na výlet

Což platí i o Argentině, Marsu a Ústavu pro jazyk český.

old pratavetra řekl(a)...

Když jsem začínal učit, tak mě takoví lidé vytáčeli. Dnes se na takové Brože těším :-). Už jen ten úvod: "Jestli škola opravdu chce...". Ideální startovací čára.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Panu Brožovi by mohl někdo znalý poradit, že by neměl být ptoblém najít pro svoje dítě vhodnější školu. Třeba takovou, která toho moc nechce. Pokud to z nějakého důvodu není možné, například, že nejbližší taková škola je až v sousední čtvrti, nebo se tam musí platit, pak by si mohl uvědomit, že jeho, a žádné dítě nikdo k ničemu nutit nemůže.
Opakovat ročník může žák jen jednou na každém ze stupňů základní školy. Jen by si měl rozmyslet, jestli dá svoje dítě na gymnázium. Tam zpravidla právě zeměpis patří mezi profilové předměty. Ty alespoň podle zájmu o maturitu ze zeměpisu soudě.

CatCatherine25 řekl(a)...

Nevím, kolik dostávají základní školy na cestovní výlohy, ale objíždět všechna města, o nichž je v učebnicích řeč, by asi bylo finančně i technicky dost náročné. Nakonec by z toho děti asi měly zmatek a nevědělY by o nich skoro nic.

Eva Adamová řekl(a)...

Já bych z toho být panem Brožem nedělala takový horor, když děcko ve čtvrté třídě má s vlastivědou problém, tak dostane na vysvědčení stejně nemilosrdně nejhůř dvojku.

krtek řekl(a)...

A co nejdříve zkusit mluvit s panem učitelem, s paní učitelkou? A co s vedením? A co s učebnicemi, sešitem, dítětem?
Ty lidi mají pocit, že sociální sítě jsou soukromé, ale ony ne.
Tak se pan Brož vyřval z okna, což - bohužel - více svědčí o něm, než o českém školství.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mě zaujala ta osmihodinová makačka ve škole.

mirek vaněk řekl(a)...

Já myslel, že učit se má dítě? Pokud ve čtvrté třídě se dítě není schopno samo naučit pár faktů a musí nd ním tatínek stát a šeptat mu to do ouška, tak to není chyba školy. Možná dítě neumí číst?

Okomentovat