23.1.17

Václav Klaus ml.: K čemu jsou holky na světě?

Rozsáhlý ohlas vzbudila básnička Jiřího Žáčka v čítance pro děti v základních školách. Aktivisté a pokrokoví umělci na případ upozorňují. Ministerstvo školství (a asi i vnitra) uznalo, že text není genderově neutrální. A já to dnes rozeberu matematicky. I když je to čeština.

Celý článek na Novinky.cz

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jejich oponenti nejsou pomýlenci, s nimiž je třeba diskutovat, ale sexisti či …fobové, které je třeba onálepkovat, umlčet, odsoudit a zavrhnout.

Skoro bych řekl, že zmínění odsudníci, odsudničky a zavrhovači, zavrhovačky si už prve stěžovali/y, že když někdo jen trošinku poukáže na přežitek v dnešním, moderním světě, okamžitě je tepán a po médiích vláčen agresivními zkostnatělci.
Viz kosek níže Alena Zemančíková
Překvapilo mě, že kritické poukázání na básničku Jiřího Žáčka ze slabikáře vzbudilo odpor. Ale už to tak je, že u nás se vždycky najde někdo, kdo musí vynadat... těm, kteří upozorní na překonané stereotypy.

Jiri Janecek řekl(a)...

Myslím, že Ladislav Štoll a Jiří Taufer tehdy na tom sjezdu taky jen upozornili na překonané stereotypy v přežívající v tvorbě Halase, Seiferta či Teigeho...

Pán Bůh zaplať za dnešní změkčilou dobu...

Okomentovat