15.1.17

Hana Kubová: Školy zavírají bufety, nemohou v nich prodávat téměř nic

Rozporuplné reakce přináší vyhláška, která už od začátku nového roku zasáhne do sortimentu školních bufetů. Nejinak je tomu i na Šumpersku. Část lidí se proti předpisu, po němž z pultů tohoto typu prodejen zmizí nejen přeslazené limonády a chipsy, bouří.


Celý článek v Šumperský.Deník.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

No paráda. Takže jedním z výsledků tohoto zdravěstravovacího třeštění bude mimo jiné i fakt, že v nemálo případech se úplně ztratí jakýkoli vliv školy na skladbu svačinového stravování žáků. Líbila se mi ale výpověď matky, která zabojovala za zrušní automatu s pamlsky. Svačiny sama dítěti dává, a také asi i dostatek peněz, aby si dítko místo těch jejích svačin kupovalo dobroty v automatu. Zdůrazňuji, že kupovalo. Nezbývá než nechat pozavírat obchody po cestě do školy, nebo dítě do školy vozit a předávat do péče přímo školníkovi, aby se dietně nevysmeklo.
Kdoví, jestli se nám po školách nerozšíří jen obtížně vykořenitelný černý obchod s pamlsky. Ledaže by bylo ve školním řádu výslovně uvedeno, že je žákům přísně zakázáno donášet do školy čokoládu, a pak namátkou kontrolovat obsah batohů. Božínku!

Fanda Moudry řekl(a)...

Banální problém, který byl paní Kateřinou nafouknut jako horkovzdušný balón. A každý balón jednou splaskne.

poste.restante řekl(a)...

Problém je, že když splaskne horkovzdušný balón ještě za letu, tak si posádka koše přinejmenším rozbije ústa. :-)

Kolego Pytlíku, skvělé.
Představa, jak provádíme dětem namátkové kontroly nejen na drogy, ale také na čokoládu a bon-pari, mne skutečně nadchnula.

Okomentovat