24.1.17

Rada Zlínského kraje podpořila vznik alternativní střední školy, první v republice

Vznik nové školy umožňující vzdělávání přes internet podpořilo vedení Zlínského kraje. Jde o jedinečnou záležitost v rámci České republiky, kdy má být středoškolské vzdělání umožněno především žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, například žákům se zdravotním postižením. Informoval o tom radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

„Rada Zlínského kraje přijala usnesení, kterým vyjádřila, že nemá námitek proti zápisu střední školy, jejíž činnost bude vykonávat právnická osoba Základní škola a mateřská škola Březová. Minulé vedení kraje pro tuto formu alternativního vzdělávání nemělo pochopení, a jsem rád, že se nyní může začít rozvíjet tato netradiční, v rámci republiky ojedinělá, ale věřím, že perspektivní možnost vzdělávání pro ty, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni v klasickém vzdělávacím systému," řekl radní Petr Gazdík.

Díky souhlasnému stanovisku Rady Zlínského kraje si tak může stávající právnická osoba - Základní škola a mateřská škola Březová - zapsat maturitní obor Kombinované lyceum s nejvyšším povoleným počtem 120 žáků v dálkové formě vzdělávání.

Žádost školy se opírá o národní Strategii digitálního vzdělávání a také o podporu sociálních partnerů, mezi nimiž jsou regionální firmy etablované v oblasti výpočetní techniky a moderních komunikačních technologií.

Žádné komentáře:

Okomentovat