10.1.17

Ministryně školství představila své priority na rok 2017

„Mít v nejlepší kondici školství znamená investovat do toho nejcennějšího, co máme, a to jsou naše děti,“ řekla úvodem Kateřina Valachová.


Před novináři ministryně školství zdůraznila, že za nejdůležitější priority ve školství nyní považuje změnu financování škol, která přinese spravedlivější rozdělení peněz, a vyšší motivaci všech učitelů, k níž by měl výrazně pomoci kariérní řád.

V budoucnu by se mělo podle ministryně přistoupit k opakovanému zvyšování rozpočtu školství v následujících třech letech tak, jak vládě doporučila poslanecká sněmovna.

Ministryně školství také zopakovala, že jejím cílem je, aby čeští učitelé dosáhli od 1. ledna 2020 na 130 % průměrné měsíční mzdy, což by mělo být v dnešním srovnání cca 43 000 Kč.

„Máme cíl do roku 2020 navýšit rozpočet školství o 1 % podílu z HDP, čímž bychom se přiblížili na úroveň Rakouska,“ dodala ministryně.

Audiozáznam v MP3 ke stažení

Videozáznam

2 komentáře:

poste.restante řekl(a)...

„Mít v nejlepší kondici školství znamená investovat do toho nejcennějšího, co máme, a to jsou naše děti,“ řekla úvodem Kateřina Valachová

Nechci být hnidopich, ale:
Mít v nejlepší kondici školství znamená investovat do toho nejcennějšího, co VE ŠKOLSTVÍ máme, a to jsou NAŠI UČITELÉ.

Mít v nejlepší kondici SPOLEČNOST znamená investovat do toho nejcennějšího, co máme, a to jsou naše děti.

Nejcennější na poli je půda a pak budoucí úroda.
Ale nejcennější v zemědělství jsou zemědělci = lidé, kteří dokáží úrodu vypěstovat. Kteří dokáží zúrodnit třeba i neúrodnou poušť.
Bez dobrého zemědělce ani to nejlepší osivo ani na té nejlepší půdě úrodu nevydá.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jóóóóó!!! Bác hřebíček po hlavičce.
To ONI ale neví, pane poste.restante. Pletú si koše s baňama, říkávali naše stařenka...

Okomentovat