31.1.17

Martin Mokroš: Situace je vážná, ale pojďme do toho

"Letos poprvé vás čekají centrální přijímačky vymyšlené ministerstvem školství. Věřte, že střední školy jsou ty poslední, co něco takového chtěly, ale bohužel v určitých věcech nejsou svým pánem. I na tyto centrální přijímačky se ovšem lze připravit. Na internetu je spousta cvičných testů a tak zkoušejte, testujte se nanečisto, všechno tohle vás posílí. Čekají vás pak i školní přijímací pohovory, ale ty již nebudou o centrálním drilu, spíše ukáží váš skutečný zájem o konkrétní školu. Takže zaměřte se hlavně na ně a věřte, že i školy dají těmto výsledkům vysoké procento ve vašem hodnocení. Nebojte se také prosadit tím, že donesete diplomy z olympiád, sportovních soutěží, či uměleckých vystoupení, právě to také ukáže vaši aktivitu mimoškolní, jelikož nejen memorováním živ je člověk, ale měl by ukázat a rozšiřovat svůj talent v tom, co dovede navíc."


Celý článek v VečerníkPV.cz

1 komentář:

Josef Soukal řekl(a)...

"Věřte, že střední školy jsou ty poslední, co něco takového chtěly, ale bohužel v určitých věcech nejsou svým pánem. I na tyto centrální přijímačky se ovšem lze připravit. Na internetu je spousta cvičných testů a tak zkoušejte, testujte se nanečisto, všechno tohle vás posílí. Čekají vás pak i školní přijímací pohovory, ale ty již nebudou o centrálním drilu, spíše ukáží váš skutečný zájem o konkrétní školu. Takže zaměřte se hlavně na ně a věřte, že i školy dají těmto výsledkům vysoké procento ve vašem hodnocení."

Viděl jsem za posledních dvacet let spoustu přijímacích testů z ČJL či diktátů z nejrůznějších škol. Nepamatuji se, že bych naše jediné zadání zkoušky, kde by nebylo něco sporného. Některá byla vyloženě špatná. Nynější testy určitě nejsou jen o drilu, to může tvrdit jen diletant. Jen jestli pan zástupce ředitele nehraje trochu jinou hru, než to navenek vypadá.

Okomentovat