2.1.17

Kristýna Novotná: Rodiče by se měli mít na pozoru. Školáky čekají změny

České školství čeká v novém roce řada zásadních změn. Hned v lednu by si rodiče měli dát pozor na pozdější zápis prvňáčků, nově pak bude od září povinný poslední rok školky. Ty budou muset dětem garantovat místo už od čtyř let. Bouřlivé diskuze vyvolává tzv. pamlsková vyhláška, která podle kritiků omezuje podnikání a povede k likvidaci školních bufetů.

Celý článek v Echo24.cz

Poznámka redakce: Znění nového ustanovení o termínech zápisů je účinné až od 1. 1. 2017, kdy se v § 36 odst. 4 školského zákona původní slova „15. ledna do 15. února“ nahrazují slovy „1. dubna do 30. dubna“.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Povinná maturita z matematiky je zaváděna víc než nanicovatě. Rozhodně bych se přimlouval za maturitu na zkoušku. Tak, jako se uvažuje, že by to mohlo být s řidičským průkazem. Při opakovaném fatálním a ostudném selhání bych osvědčení o maturitní zkoušce odebral, a dotyčného provinilce popohnal na přezkoušení. Do té doby by mu bylo pozastano další studium, případně výkon funkce. Především pak ve státní správě.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Byly obavy, že dojde k hromadnému přesunu dětí s lehkým mentálním postižením a školy nápor nezvládnou. Nakonec se ale přesunulo jen okolo 200 dětí.

A bude to Velkému senátu Evropského soudu pro lidská práva stačit?
Tedy, předpokládám, že to všechno byla Romčata.

Okomentovat