29.1.17

Jiří Peňás: Holky nemusí být k ničemu

Nejbystřejší mozky našich časů se pustily do rozboru básničky určené mentalitě šestiletého dítěte. Nejdříve na sociálních sítích a pak i ve zbytkových médiích probíhá už asi měsíc analytická disputace nad několika prostými verši Jiřího Žáčka. Starého rutinéra, jemuž lze vytknout různé věci, ale nikoli to, že by neuměl dát dohromady pár rýmů.

Celý článek v Echo24.cz

10 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ty pitomce a blbky, kteří a které tento nevyvážený problém rozvířili/y a přiživují, jejich maminky nejspíš ani moc nehladily. A nebo lépe, pitomci a blbky na to hlazení už dávno zapomněli/y. Na štěstí pro ně na to, že jsou pitomí a blbé, ještě nepříšli/y, a skoro bych se vsadil, že ani nikdy nepřijdou.

CatCatherine25 řekl(a)...

Někdy se řeší pseudoproblémy, aby se nemuselo myslet na ty skutečné.

Ygrain řekl(a)...

Inu, to víte - některé blbky si kladou otázku, proč někdo považuje za nutné dotazovat se na důvod jejich existence, když existence blbců se bere tak nějak automaticky a na jejich účel, nedejbože plnění, se nikdo neptá. Bezdětné blbky si pak kladou otázku, jestli nesplnění účelu znamená, že vlastně nejsou k ničemu, jak to bývalo hodnoceno v minulých, ne zase tak dávných staletích. A rozhodně to neznamená, že by blbky zatracovaly mateřskou roli, lásku či pohlazení.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Naštěstí nemálo urputných pátraček a pátračů po smyslu svého života a míře spravedlnosti na tomto světě napadlo udělat si z toho poměrně slušné živobytí.

Ygrain řekl(a)...

Já jsem si statistiku nedělala, takže nevím, jestli "někteří" a "nemálo" představují stejnou skupinu. Naštěstí se ale po smyslu občas ptají i ti, kteří za to placeni nejsou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Naštěstí se ale po smyslu občas ptají i ti, kteří za to placeni nejsou.

Bezesporu. Jen si nejsem jist, jestli jsou to právě ti, kteří využívají kdeco, jen aby se s tím mohli producírovat po netu.
Teď jsem si vzpomněl, že jsem chtěl na špacír s přehlubokou myšlenkou. Už tam běžím...

Jana Karvaiová řekl(a)...

Hele, todle fakt nemá chybu, kam se hrabou ti kašpaři s básničkou:https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427857-genderove-vyvazene-tehotenstvi-nerika-se-nastavajici-matka-ale-tehotny-clovek-radi-v-britanii.html

Ygrain řekl(a)...

:D Ach panebože, tak až tam opravdu ne-e. Osoba, která porodí dítě, je jeho matka, ať je trans nebo ne.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tedy, ne že bych do toho chtěl vrtat a olej přilévat, ale moc vyvážené mi to s těmi nastávajícími matkami, tedy ženami nepřijde. A co otcové, tedy muži?
Po prodělaném zánětu slinivky jsem se zajímal o to, jestli je ta prakticky nezvladatelná bolest srovnatelná třeba s bolestmi porodními. Prý rodit je lepší, říkala moje zkušená ošetřující lékařka. Přinejmenším, že produkt té porodní bolesti je rozhodně zulíbatelnější.

Jirka řekl(a)...

Já mám rád lidi, když chtějí zůstat lidmi. Především mne zajímají jednotlivé bytosti. Nejdřív je zmerčím, pak je očuchám, šťouchnu do nich. Některé reagují divně, tak je nechám být. Nechám je být a předpokládám, že i mne nechají napokoji. Jiné mi připadají zajímavé, hezké, pěkně voní a jsou na dotek příjemné. Ty si nechávám a kamarádím s nimi. Přeji každému, aby našel někoho takového na hraní. Když si mám s kým hrát a je mi s ním dobře, pak jsem tolerantní, slušný a empatický. Chci žít, a proto nechám žít.

Okomentovat