30.1.17

EDUin nestojí za projektem politické strany 5 %

Na internetu se šíří informace, které spojují EDUin s projektem nově vznikající politické strany. Tato informace je nepravdivá a působí dojmem, že tyto aktivity nějak souvisí s činností organizace EDUin. EDUin se od jakýchkoliv politických aktivit distancuje a deklaruje svoji nezávislost na kterékoliv politické straně.

Portál Parlamentní listy přinesl informaci, že za projektem politické strany 5 %, jejíž program má být postaven zejména na rozvoji v oblasti vzdělávání, stojí Bohumil Kartous, vedoucí komunikace EDUin. Tato informace je zavádějící. Bohumil Kartous je na požádání iniciátorů konzultantem programu týkajícího se vzdělávání. Působí ve stejné roli, jako v případě ostatních politických stran a politiků, kteří požádají o nezávislou expertízu týkající se jejich politických návrhů v oblasti školství a vzdělávání.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Aktivity Boba Kartouse v rámci politické strany 5 % jsou pouze jeho osobní. Jedná se dle našich informací o myšlenkový experiment, zda je možné na tématu vzdělávání vybudovat politický subjekt. Dohodli jsme se, že pan Kartous nebude v politické straně nijak angažován. Pokud by tomu tak bylo, tak není slučitelné, aby fungoval ve společnosti EDUin v roli vedoucího komunikace.“

Bohumil Kartous, vedoucí komunikace EDUin, řekl: „Pokud by strana skutečně formálně vznikla, nebudu jejím členem, nebudu za ni kandidovat, ani se ucházet o žádné placené či neplacené politické funkce. Strana není žádným způsobem propojena s organizací EDUin. Není rozumné důvěřovat informacím ze zdrojů, jako jsou Parlamentní listy.“

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

bla bla ha ha ha!
Až chorobně nezávislí pytlici to postřehli už prve. Viz 'EDUin si stanovil hlavní témata své činnosti'

v případě ostatních politických stran a politiků, kteří požádají o nezávislou expertízu

Pytlici žijí patrně už delší dobu v omylu, že nezávislou expertizu provádějí nezávislí experti stejně, jako že audit dělají auditoři. A ne nějací rozevlátí metrokašpaří.

Ygrain řekl(a)...

"Myšlenkový experiment". Aha. Tak to jsem ráda, že konečně vím, jak správně označit inkluzi po česku, kariérní řád a jiné podobné perličky. Myšlenkový experiment, který se z roviny sci-fi, abych neřekla rovnou hovadin, nějakou chybou v matrixu přenesl do reality. Nemohl by je nějaký technomág přenést zase zpátky tam, kam patří?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Co zkusit vypnout hlavní sééérvr?

Ygrain řekl(a)...

To je nápad! Takže, hledá se Nemo, totiž Neo! Vypněte to někdo!

poste.restante řekl(a)...

Odvolávám, co jsem odvolal.
Pan Kartous nemá s novou stranou vlastně nic společného:

Takže "myšlenkový experiment"? A Parlamentním listům není rozumné důvěřovat?
Jak se zdá, není tým prezidenta Trumpa jediným, kdo dokáže produkovat "alternativní fakta“.

Někteří z nás se spíše domnívají, že není rozumné důvěřovat člověku, který ráno neví, co říkal včera večer.

Chápeme to. Teplé místečko u EDUin je bezpečnější, nežli nejistý politický projekt.
Jen je třeba si promyslet souvislosti a důsledky některých vlastních prohlášení před tím, nežli jsou vyslovena. Což ovšem není praxe, na kterou bychom byli u společnosti EDUin, natožpak u vedoucího její komunikace zvyklí, tudíž průběh celé kauzy není nijak překvapující.

Proto ani nepřekvapí, že místo čísla 2 v nové straně zatím stále chybí.
viz http://www.petprocent.cz/nasi-lide/

Okomentovat