30.1.17

Anketa: Jak je řešena správa ICT na školách?

Patříte-li mezi ty, kteří se podílíte na údržbě digitálních technologií na školách, pak máte příležitost se vyjádřit k současnému stavu. Jednota školských informatiků realizuje operativní dotazníkové šetření, které si klade za cíl zmapovat tuto problematiku z pohledu škoských informatiků a učitelů informatiky. Tato zpětná vazba bude ukončena 15. února 2017 a ke konci února by měla být předána kompetentním zástupcům MŠMT, kteří řeší tzv. Strategii digitálního vzdělávání.

Má-li být tato aktivita úspěšná, pak uvítáme, když příslušný dotazník nejen vyplníte, ale i předáte ostatním kolegyním a kolegům ze škol s prosbou o jeho vyplnění. Děkujeme.

Za Jednotu školských informatiků Daniel Janata, místopředseda a David Hawiger, iniciativa www.digivzdelavani.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tedy pardon, ale trošku mi uniká smysl takového dotazníkového počinu. Ne, že by se zaměstnanci škol měli zatěžovat administrativou nad únosnou mez, ale pokud někdo někde na ministerstvu nějaké údaje doopravdy potřebuje, není nic jednoduššího, než se obrátit s žádostí o vyplnění takového dotazníku přímo na jednu každou školu. Stačí mail s nějakým jednoznačně přiřazeným identifikačním kódem. Bylo by to od všech, nebo alespoň od většiny, a s podstatně vyšší vypovědní hodnotou.

krtek řekl(a)...

Chápu-li to dobře, zjišťuje souběžně JŠI i MŠMT, každé své - MŠMT všeobecně počet nepedagogických (a naznačuje, že bude lépe), JŠI současný stav ohledně správy IT.

Eva Adamová řekl(a)...

Na MŠMT ještě ani po asi 20 letech stále intenzivnějšího využívání ICT na školách nikomu nedošlo, že by každá škola potřebovala nejen ICT koordinátora s mizernými pár hodinami z úvazku dolů ale i ICT technika, menší základky na půl úvazku, velké klidně na celý. V této souvislosti upozorňuji na to, že např. na naší ORP mají na zajištění chodu na každých 50 PC jednoho člověka. A z čeho jiného by měl být ICt technik placen než z peněz pro nepedagogické pracovníky, že? Možná, že na větších základkách a středních školách na to peníze najdou, menší základky na to nemají ani náhodou. O většinu věcí se na nich starají ICT koordinátoři, což je při snížení úvazku pouze o 3 hodiny dost děsivé.

Okomentovat