19.1.17

25. 2.: Kurz Arduino pro učitele - Brno

Nový kurz Akademie CZ.NIC Arduino pro učitele je určen všem, kteří vyučují elektroniku, elektrotechniku nebo programování na úrovní základní nebo střední školy. Na kurzu se posluchači seznámí s platformou Arduino, nejrozšířenější open hardware platformou současnosti a na sérii praktických cvičení projdou průřezem toho, co tato platforma nabízí a co s ní lze studenty a žáky učit. Posluchači se také seznámí s nastavením hardware, instalací potřebného software a ovladačů a propojení s počítačem.

Veškerá praktická cvičení pak budou probíhat za využití výukového modulu EduShield připojeného k základní desce Arduino. EduShield, vytvořený za přispění sdružení CZ.NIC, je navržen tak, aby na něm bylo jednoduše možné demonstrovat práci s elektronikou a mikrokontroléry od základů až po velmi pokročilé techniky. U EduShieldu není potřeba připojovat součástky a hledat chyby v zapojení, přednášející se tak může plně soustředit na programovací techniky a vysvětlení principu elektronických zapojení.

EduShield zohledňuje potřeby a cíle výuky jak pro základní seznámení, tak i pro pokročilejší techniky. Rozvíjí vědomosti v oblastech práce s elektronickými zařízeními, od programování po jejich reálný návrh. Učí posluchače, jak spojit reálný svět s digitálním, ukazuje způsoby měření fyzikálních veličin a techniky pro interakci s lidmi. Účastníci zároveň získávají důležité kompetence v oblasti inteligentních systémů řízení, Internetu věcí, automatizace a regulace a v oblasti návrhu a testování elektronických obvodů.

Posluchači kurzu, který je určen výhradně pro pracovníky v oblasti vzdělávání, obdrží metodický materiál s radami, tipy a postupy jak obsah kurzu prezentovat svým žákům a budou mít také možnost si pro potřeby výuky EduShieldy zakoupit za zvýhodněných podmínek.

V ceně kurzu 545 Kč s DPH je jeden kus EduShield.


Termín: 25. února od 9 do 17 hodin

Místo: Sochorova 38, Brno

Registrace online.

Další termíny kurzu budou zveřejněny na stránce kurzu.

Žádné komentáře:

Okomentovat