11.12.16

Ze sociálních sítí: Tři čtvrtiny rozdílů mezi kraji závisí na domácím prostředí dětí!

"Rozdíly v krajích mezi průměrnými domácími zdroji pro učení, které zároveň dobře charakterizují zázemí žáků, vysvětlují tři čtvrtiny rozdílů mezi průměrnými výsledky krajů v matematice."

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A heleme se!
Nejvyšší čas, aby se obnovila praxe pravidelného docházení učitelů do rodin za účelem osvěty.

Fanda Moudry řekl(a)...

Moc to tady nerozšiřujte, protože "kapacity" na MŠMT jsou schopny všeho. Učitel + sociální pracovník jsou snad dva úvazky. Aby nám pak ty peníze veřejnost nezáviděla.

Ygrain řekl(a)...

Hele, v Británii jim taky závisí výsledky na domácím prostředí: http://www.ceskaskola.cz/2016/12/britska-skola-znamkuje-rodice-za.html

No neříkejte, koho by to napadlo?

Miloslav Novotný řekl(a)...

"Rozdíly v krajích mezi průměrnými domácími zdroji pro učení, které zároveň dobře charakterizují zázemí žáků..."
„Domácí zdroje pro učení“, „zázemí žáků“, jak politicky korektní zpráva o objevení Ameriky.
Odváží se někdo říci, že školství se to vůbec netýká? To je v první řadě problém předsedy vlády, v rozporu s Ústavou přezdívaného „premiér“, který dopouští vytlačování části pracujících občanů do izolace živoření na almužnách, který ministry kultury a školství nechá demolovat svěřené resorty, nemluvě o rostoucí mase občanů, izolovaných v rezervacích příjemců sociálních dávek. Vztah ke vzdělání přežívá v České republice navzdory péči spojených politiků celého světa. Přežívá z dob, které nebyly materiálně bohatší. Dokud tohle nějaká vláda nezmění, měla by ČR z těchto nesmyslných kdovícoS testování odstoupit. Parazité z těch „omalovánek a dat“ jen těží politický klacek nebo podnikatelský kapitál. Učitelé se nic nového nedovídají.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ostatně, je to zajímavý graf. V matematice jsou průmerně zdatnější kraje uprostřed mezi západem a východem v severojižním směru, kde ještě převažují vnitrorepublikové a sousedící s Rakouskem. Má to nějaké hlubší kořeny?

Jan Hučín řekl(a)...

To je nějaké divné. Liberecký kraj že má druhý nejhorší průměr domácích zdrojů? Nižší než Ústecký i Moravskoslezský kraj?

Nezlobte se, já těm datům z PISA nevěřím. V roce 2012 zase vyšlo, že nejhorší, a to fakt o hodně, je Jihočeský kraj. Sám jsem byl svědkem toho, že někde kolem roku 2006 byly špatně spočtené váhy a vyšel jako první Liberecký kraj, zatímco správně měla být první Praha.

A to pomíjím, že PISA je v principu low-stake testování, tj. rozdíly v motivaci žáků můžou být obrovské. Zamyslel se někdo nad tím, že i tohle se může promítat do rozdílů mezi školami, které jsou nám omlacovány o hlavu jako důkaz selektivity?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Takže kořeny vlastně standardní... chybně zpracovaná prapodivná data.

Okomentovat