18.12.16

Ze sociálních sítí: Podle Ondřeje Šteffla cesty, jak zvýšit vnitřní motivaci dětí, jak získat jejich zájem, jsou známé a nejsou nijak složité

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Konzervativní zastánci klasické školy se jim ovšem brání...

Konvenční, tedy obyčejný, běžný, normální, průměrný, prostý, skromný zastánce klasické, tedy příznačné, obvyklé, osvědčené, dokonalé, vzorné školy se brání především povrchní pseudovzdělávací šmrdlačce, kterou neumětelové všelijací, bez jakékoli zodpovědnosti prohlašují za moderní metody konkurence zeschopnění pro kterékoli příští tisíciletí. Dnes se dá s dětmi provádět cokoli, protože, než se přijde na to, že si bývalí zmodernění žáci nedokáží v každodenní práci pro obživu poradit s dříve rutinně běžnými aktivitami, uplyne dvacet i více let. To se to pak hlaholí.
Bývávaly doby, kdy si školy rozmyslely kdejaké nemehlo vypustit do praxe s osvědčením o způsobilosti k práci v oboru. V praxi byl trumpeta záhy odhalen, a škole dělal tak akorát ostudu. Dnes je nemehel vůkol toliko, že se nemehelství stalo normou.
Zaměstnavatelé se bojí nemehla z práce vyrazit v panickém strachu, co by přišlo místo nich.
Tak možná by kovaní odborníci na vzdělání a špiškoví motivátoři mohli alespoň naznačit, jak ty naše úžasně vyvinuté strojky na učení radostně přivést i k takovým prkotinám, jako je uklízení po sobě, postarání se o sebe, nebo k slušnému chování, dodržení daného slova, k pracovitosti, pečlivosti, k vnitřní potřebě neupřednostňovat svoje potřeby na úkor jiných, a tak nějak podobně.

Ale dost mudrování. Tohle se učitelů ve středních školách už netýká, protože do vzdělávání ukončovaného maturitou přichází mládež tak namotivovaná, že ji musíme vyloženě krotit, by se neutavila už v prvním ročníku.

A čím větší překážky překonají, čím to je těžší, tím je radost větší.

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha...
Tak na tohle si vzpomenu, až mne zase někdo přijde polikvidovat při umetání cestičky svému robátku k lejstru o dosaženém vzdělání.
Oceňuji Ondřeje Šteffla jako zdatného chrliče až nezřízeného humoru se zárukou vytříbené zábavy.

CatCatherine25 řekl(a)...

Taky jsem se pobavila, ba i něco připodotkla, ale trochu mě děsí, kolik lidí ty pseudomoderní bludy schvaluje a tvrdě obhajuje.

Fanda Moudry řekl(a)...

Pan Šteffl žije mimo realitu. Kolik asi dětí z IQ okolo 50 má na svých SCIO školách? On si z většiny populace asi dělá prču.

Okomentovat