18.12.16

Ze sociálních sítí: 4N v "opruzující blbárně"

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Déža ví. Jako kdyby se ve školství nědělo nic jiného.
'4N - nezájem, nuda, nechuť, neradi chodí do školy.' To je ovšem národní tragédie.
Kolik žáků základních škol nepokračuje dál v tom 'nezájmu, nudě, nechuti a neradochození do školy' na nějakém typu střední školy? Kolik žáků nemá sebemenší zájem o maturitní obory? A kolik jich dál nepokračuje na vysoké školy, kde zarputile zkouší i mnohá léta nad nezbytný rámec unudit se nezájmem a nechutí až k nějakému tomu titulu, nejlépe nějakým aspoň trošku průchodným způsobem?
Opruzující blbárna. To jo. Tak si někdo zkuste nějakému naprosto znechucenému žáku nenápadně naznačit, jestli by nebylo přece jen lepší se porozhlédnout v okolí po nějaké jiné, méně vopruzující blbárně. Skoro bych se vsadil, že se vy nějakou dobu rozhodně nudit nebudete, a mnohokrát proklejete tu chvíli, kdy vás napadlo tomu žáku ukázat cestu z jeho nezměrného utrpení.
Upřímně bych přál Ondřeji Štefflovi, aby se jeho scio školy staly zdejším hlavním vzdělávacím proudem. A vůbec nechápu, proč rodiče usužovaných žáků už dávno nevzali Karmelitskou útokem. Jestli jim to doposud nikdo neřekl, o co jejich děti přichájí nechodíce do scio škol... To je tedy šlendriján!

Okomentovat