22.12.16

Videozáznam kulatého stolu SKAV a EDUin na téma Co pozitivního a negativního se stalo ve školství v minulém školním roce

 Videozáznam kulatého stolu SKAV a EDUin na téma Co pozitivního a negativního se stalo ve školství v minulém školním roce. Podkladovým materiálem k debatě byl Audit vzdělávání za školní rok 2015/2016 doplněný přehlednou infografikou. Debata se konala 8. prosince, účastnili se jí Tomáš Bouda, Ostravská univerzita, Bořivoj Brdička, Jednota školských informatiků a SKAV, autor auditu Bohumil Kartous, EDUin, Ferdinand Hrdlička, MŠMT, Alexander Olah, Institut pro sociální inkluzi, Janek Wagner, Pedagogické info. Moderoval Tomáš Feřtek z EDUin.4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Malou košili nosí chlapci zpravidla záměrně, aby bylo zřejmé, že se pilně věnují aktivitám v posilovně. Někteří i jako kamufláž k odlákání pozornosti děvčat od jinak zřejmé duchovní nedostatečnosti. Celkem zbytečně, protože děvčata, která zaberou na tu košili, zpravidla už nic jiného nezajímá.
Bohumil Kartous má malou košili.

Auditem bývá přezkoumáno a zhodnoceno plnění nějaké normy nezávislou autoritou.
cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha...

Eva Adamová řekl(a)...

Nejen malá košile, ale i vyčuhující tetování na předloktí a posílání SMS v době, kdy panelista vedle něho hovoří a všichni ostatní poslouchají. No prostě buran se vším všudy na úrovni pubertálních deváťáků. A i u těch bych řekla, že jsou mnozí úrovní svého společenského chování už někde jinde.

Nejvíc mne ovšem zaujal ten mladíček z ministerstva, který naivně pohovořil o zásadním významu KAPů a MAPů na cestě ke změně ve vzdělávání. Hovořil mj. o tom, že je dobré, že jednotlivé kapy a mapy spolu živě komunikují. Moc pěkné, jenže problém je v tom, že nekomunikují se školami, alespoň v našem kraji ani v ORP zatím žádná komunikace neproběhla a akční plány byly sestaveny bez názoru škol. Prostě o nás bez nás, jako ostatně vždy.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Hoďte na něj deku.

Fanda Moudry řekl(a)...

Kap a MAP mně připadají jako naprosto zbytečný mezičlánek. V sousední ulici už mají kancelář se zaměstnanci. Jen očekávám, že se z toho stane nový byrokratický úřad. Mladý pán tam v diskusi pěkně mluvil o akčních plánech. Již tedy stačí jen vytvořit Akční výbory? Vše je spojeno a propojeno s operačními programy. Za zamyšlení stojí otázka: Jsou školy schopné samy ukočírovat tyto operační programy? Samozřejmě, jsou toho schopny. Ostatně za výběrová řízení pak odpovídá ředitel školy a ne starosta obce. A kdy že nám to končí penízky z EU? Roku 2020?

Okomentovat