17.12.16

Video: Projednávání Nové agendy pro dovednosti pro Evropu v Senátu PČR

Jedná se o představení rámcových pozic ke Sdělení Evropské komise k nové agendě dovedností pro Evropu a k návrhu doporučení k zavedení záruky k získání dovedností a k návrhu doporučení k revizi Evropského kvalifikačního rámce pro celoživotní učení.Videozáznam na webu Senátu PČR
Stenoprotokol jednání

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

představení rámcových pozic... k nové agendě dovedností... k návrhu doporučení k zavedení záruky k získání dovedností a k návrhu doporučení k revizi Evropského kvalifikačního rámce pro celoživotní učení.

Pardon, ale správně má být 'rámce k celoživotnímu učení.
Dovednosti, dovednosti, to jsou jen samé dovednosti. A kam se nám poděly kompetence? Normální, prosté kompetence. Už ani nemusejí být rozklíčované. Co jen školení, kurzů, kulatých stol, televizních príhovorů, odborných článků, štěpných bloků bylo o patřičném rozklíčovávání všespasujících kompetencí, kolik jen neziskových organizací si k pěkným penězům z evropských fondů přišlo... a kde nic, tu nic. Ani školníkovic pes nezavrčí, natož aby po nich štěknul. A gramotnosti jak bys met?
Takže tedy dovednosti. Jestli to takhle půjde dál, nakonec se budeme za jenom učit. Soumrak vzdělanosti národa nadchází.

Fanda Moudry řekl(a)...

A přitom stačí používat zdravý selský rozum.

"Soumrak vzdělanosti národa nadchází." Nová doba "temna" pro celou Evropu.

Okomentovat